yuz-estetigi-yuz-germe-face-lift

Yüz germe (Face Lift) operasyonları hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

Yüz germe ameliyatı önce ve sonrası için aşağıdaki barı sağa ve sola kaydırın

[twenty20 img1=”4529″ img2=”4530″ offset=”0.5″ before=”ÖNCE” after=”SONRA”]

[twenty20 img1=”4531″ img2=”4532″ offset=”0.5″ before=”ÖNCE” after=”SONRA”]

[twenty20 img1=”4533″ img2=”4534″ offset=”0.5″ before=”ÖNCE” after=”SONRA”]

Tıkla! Fiyat Al

YÜZ GERME AMELİYATLARI (Face Lift)

Estetik cerrahi açısından bakıldığında, günümüzde ameliyatsız medikal işlemler ya da dolgu ile birlikte lazer tedavisi veya radyo frekans gibi seçenekler kapsamında belirli yaşlara kadar çok genç bir görünüm elde etmek yüz açısından mümkündür. Fakat; örneğin 50 yaş ve üzeri durumlar içinde meydana gelen bazı sarkmalar ya da kırışıklıkların önüne bu yöntemler ile geçmek pek de kolay olmamaktadır. İşte bu yüzden yüz germe operasyonları günümüzde böyle dönemlerde büyük bir önem taşımaktadır.

Çene çizgisinde yaşanan düzensiz görünümler, boyun bölgesindeki çizgiler ya da kulağın ön kısmındaki kıvrılma gibi durumlar adına mutlaka face lift operasyonu kapsamında bu işlemin yapılması gerekmektedir. Yüz bölgesindeki sarkmaların gergin hale getirilmesi ve bolluk meydana gelmiş derinin daha düzgün bir hale sokulabilmesi için yüz germe operasyonu yapılmaktadır. Bu bağlamda yüz bölgesini oluşturan yağ ve sinir dokusu noktasında smass ismi ile bilinen yapı asılmak suretiyle yüz germe operasyonu kapsamında yüzde gergin bir görünüm ortaya çıkarılmaktadır. Buna paralel olarak face lift operasyonu ile birlikte göz üst ve alt kısmındaki kırışıklıklar da büyük bir çoğunlukla ortadan kaldırılabilmektedir.

Yüz germe ameliyatı (Face Lift) hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

Ameliyat Öncesi Yapılması Gerekenler

Özellikle yüz germe operasyonu öncesi mutlaka birtakım yoğun ilaçlar ile birlikte bitkisel çay ya da aspirin gibi durumlar mutlaka en az 1 hafta öncesinden bırakılmalıdır. Ayrıca mutlaka sigara ve alkol gibi benzeri içecekler kesinlikle daha az bir biçimde tüketilmeli veya hiç kullanılmamalıdır. Çünkü bu gibi yan etkiler cildin daha geç iyileşmesine sebep olabilmektedir.

Diğer yandan saçlar için, face lift işlemi gerçekleştirildikten sonra 1 ay süresi ile boyama yapılacağından dolayı ameliyattan 1  hafta öncesinden mutlaka saçların boyanması da önerilir. Diğer yandan saçların uzun kalması da iyileşme süreci içerisinde yaraların kapanmasına imkan vermektedir. Tabii tüm bunların ötesinde bu operasyon gerçekleşmeden önce hasta ile doktor birebir olarak konuşmalı ve hastanın hem psikolojik hem de fiziksel açıdan buna hazır olup olmadığı değerlendirilmelidir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Uygulanması Gerekenler

Özellikle yüz germe ameliyatından 1 gün sonra kulak arkasında su toplanması durumunun ortaya çıkmaması için direnler alınır. Aynı zamanda düzenli olarak buz uygulaması gerçekleştirilmelidir. Bu sayede gelişme süreci daha hızlı bir hale gelebilir. Operasyondan 1 hafta sonra da dikişler ve saç içerisindeki metal dikişler de çıkarılır. Ortalama olarak 2 hafta süresince bazı ağır işlerden ve cinsel ilişkiye girmekten uzak durulmalıdır.

Güneşin güçlü etkilerinden de uzak durmak adına 6 ay süresince birtakım özel kremler kullanılması face lift operasyonu adına iyileşme sürecinin çok daha hızlı gerçekleşmesine avantaj sağlamaktadır. 1 hafta sonra kişi artık günlük işlerine yeniden dönüş yapabilir ve görsel anlamdaki şişlikler ve morluklar 3 hafta içerisinde ise büyük oranda yok olur.

Operasyon sonrasında dikkat etmeniz gerekenleri doktorunuz mutlaka size bildirecektir. Önerilere uymanız iyi bir sonuç almanızı ve iyileşme sürecini kolay atlatmanızı sağlayacaktır.

Özellikle yer çekimi ile birlikte zaman içerisinde yaşlılıkta orta yüz kısmında birtakım sarkmalar ve kırışıklıklar ortaya çıkabilmektedir. Elmacık kemiğinin bulunduğu noktada yer alan yağ yastıkçığının zaman içerisinde sarkması ile birlikte, bu bölgede dolgunluk büyük bir oranda yok olur ve kötü bir izlenim ortaya çıkar. O yüzden bu tür durumlar için mutlaka orta yüz germe operasyonu teknolojik cihazlar ve yöntemler altında gerçekleştirilmektedir.

Cilt altı dokuları zaman içerisinde burundan yanak kısımlarına kadar nasolabial kıvrım bölümlerinde birtakım çizgiler ve sarkmalar ortaya çıkarır. Burada orta yüz germe ameliyatı kapsamındaki en büyük amaç deri altındaki bu yağ yastıkçıklarını tekrar yerine yerleştirmektir. Yani orta yüz germe operasyonu neticesinde elmacık kemiklerine yağ yastıkçıkları yeniden oturtulur. Bu sayede nasolaibal kıvrım üzerinde meydana gelen katlanma ortadan büyük bir oranda kaldırılır ve orta yüz germe ameliyatı ile birlikte görsel anlamda  kötü bir izlenim oluşturan çizgiler yok edilir.

Orta Yüz Germe Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler

Deri altı yağlarının yeniden doğru yerlerine oturtulması ve bu sayede gergin bir yüz yaratma imkanı elde edilmesi adına gerçekleştirilen orta yüz germe ameliyatları kapsamında, mutlaka öncelikle doktor ile hasta birebir olarak bunun ileri ki durumlarını konuşmalıdır. Tabii hastanın psikolojik ve fiziksel açıdan bunu hazır olup olmadığı da yine doktor bünyesinde karar verilmelidir.

Operasyondan 1 hafta öncesinde mutlaka sigara ve alkol gibi içeceklerden tamamen uzak durulmalı ve bu sayede iyileşme sürecinin daha hızlı bir şekilde atlatılmasına olanak tanınmalıdır. Tabii başta aspirin olmak üzere birçok değişik ilaçlardan da belli bir süre uzak durulması gerekmektedir. Cerrahi bir müdahale yapılarak kesi alınmak suretiyle saçların altındaki alın kısmından bu işlem gerçekleştirildiğinden dolayı, genel anestezi ile yapıldığı da yine hastaya iletilmelidir. Endoskopik bir yöntem altında gerçekleştirilen bu orta yüz germe ameliyatı aynı zamanda alın ve kaş bölgesi adına da uygulanmaktadır.

Orta Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Genel olarak zorlu bir ameliyat olmadığından dolayı orta yüz germe operasyonunun 1 gün son hasta evine dönebilmektedir. Özellikle orta yüz germe ameliyatı sonrası uygulama yapılan bölgelerde bir takım şişlikler ve morluklar ortaya çıkabilir. Bu durum tamamen doğaldır ve en fazla 7 ile 10 gün arasında büyük bir oranda yok olur. Bu sürecin ardından kişi günlük olarak hayatına dönüş yapabilir ve işine rahatça gidebilir.

Aynı zamanda egzersiz ya da spor gibi seçenekler de yine dikkat edilmek suretiyle rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Ancak birkaç ay süre ile mutlaka güneşin tehlikeli ultraviyole ışınlarından uzak tutulması için yaz aylarında şapka takılması önerilir. En az 2 hafta süre boyunca aynı şekilde sigara ve alkolden da yine iyileşme sürecinin daha hızlı geçmesi adına uzak durulması büyük bir önem arz etmektedir.


1 Comment :

  1. Tuncer Temmuz 15, 2020 at 4:01 pm

    Liposuction ameliyatı sonrası kaç ayda işime dönebilirim?

    Reply

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.