sırt-germe-ameliyati-body-lift

Sırt germe ameliyatı hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

SIRT GERME AMELİYATI (BODY LİFT)

Yaşlanma ile birlikte ve aynı zamanda aşırı kilo alıp verme gibi problemler neticesinde sırt bölgesinde birtakım sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Sırt germe ameliyatları, bu gibi durumlarda karın ve bel bölgesindeki sarkmalarla birlikte uygulanarak tam bir vücut şekillendirme operasyonu olarak gerçekleştirilir. Deri ve deri altı yağ dokularında önemli bir oranda hacim artışı, en çok dikkat çeken sorunlardandır. Aynı zamanda deri elastikiyetinde azalma ve kaslarda gevşeme gibi durumlar da meydana gelmektedir.

Her ne kadar kilo verme ile birlikte bu bölgedeki doku yağlanması büyük bir oranda azalsa da, yine de kaslar ve yağ dokuları hissedilen derecede toparlanma göstermez. Bu yüzden sırt germe operasyonu büyük bir önem arz etmektedir.

360 Body Lift olarak da adlandırılan vücut germe/ vücut şekillendirme ameliyatları birden fazla operasyonun tek seferde gerçekleştirilmesi esasına dayanır. Bu işlem kapsamında ameliyat izleri hastanın hayat standardını etkilemeyecek düzeyde gerçekleştirilmeye çalışır. Kaçınılmaz izler ise iç çamaşırı bölgelerinin altında kalacak şekilde bırakılır. Sırt germe ameliyatı bu operasyonlar içerisinde ciddi bir yer tutmaktadır. Bu sayede yaşlılık ile birlikte doku kaybının yanı sıra aşırı kilo alıp verme şekildeki sorunlardan meydana gelen kas gevşemesi durumları, tamamen ortadan kaldırılarak sağlıklı bir görünüm elde edilebilmektedir.

Üstelik sırt germe operasyonu ile birlikte fiziksel olarak iç kısımda rahatlamanın yanı sıra aynı zamanda görsel olarak da estetik bir izlenim kazanma şansı elde edilebilmektedir. Son teknoloji sistemlerle yapılan vaser liposuction ya da lipomatik ile birlikte de gerçekleştirilen sırt germe ameliyatı bu yüzden gün geçtikçe daha popüler hale gelmeye başlamış durumdadır.

Tıkla! Fiyat Al

Sırt Germe Operasyonu

Yapılan birtakım tetkikler kapsamında hastanın sırt germe operasyonu olup olmayacağına dair uzman doktorlar bünyesinde karar verilmelidir. Ayrıca hastanın fiziksel durumun yanı sıra psikolojik olarak da bu müdahaleye hazır olup olmadığı da ayrıca doktor ile birebir görüşme suretiyle karar verilmelidir. Gerçekleştirilecek olan sırt germe ameliyatı öncesi mutlaka sigara ve alkol mümkün olduğu kadar azaltılmalı ve tehlike arz edilecek yoğun ilaçlar kullanılmamalıdır. Genel anlamda birtakım egzersizler ve diyetlerle sırt bölgesinde yaşanan bu soruna tam olarak çözüm bulunamadığından dolayı vaser liposuction yöntemi ya da ameliyat kapsamında gevşek kaslar daha sık hale getirilmekte ve sağlıklı bir görünüm yakalana bilmektedir. Özellikle bu işlemler kapsamında bağ dokusuna, sinirlere ve kan dokusuna herhangi bir şekilde zarar verilmemektedir.

Sırt Germe Ameliyatı Sonrası

Diğer yandan sırt germe operasyonu vaser liposuction kapsamında da yapılmakta ve bu sayede şişme ya da morarıklık çok fazla gözükmemektedir. Tabii aynı zamanda daha ileriki seviyelere atlamış olan yağ dokusu birikmesi gibi ya da kas gevşemesi şeklindeki problemler karşısında da, sırt germe ameliyatı cerrahi bir müdahale kapsamında yapılabilmektedir. Ameliyat sonrası mutlaka 2 hafta süresince korse kullanılması önerilmektedir. Bu şekilde güneşin güçlü etkisinde uzak durulurken aynı zamanda şişlikler ve morarıklık ile birlikte yara izleri de büyük bir oranda geçmektedir.

Duruma göre lokal veya genel anestezi kapsamında yapılan bu operasyonlar ile ameliyat sonrası, en fazla birkaç ay içerisinde doktorun kontrolü ile birlikte rahatça spor ya da egzersizler yapılabilir ve günlük bütün işler gerçekleştirilebilir.

Sırt germe ameliyatı (Body Lift) hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

3 Comments :

 1. Necla Aralık 17, 2019 at 10:39 am

  Sırt bölgemdeki sarkma için sırt ile birlikte karın germe ameliyatı olmak istiyorum. Fiyatlar nedir?

  Reply
  1. admin Aralık 18, 2019 at 10:27 am

   Necla hanım merhabalar. Öncelikle sizlerle detaylı bir görüşme gerçekleştirmemiz sağlıklı olacaktır. Lütfen web sayfamızdaki iletişim numaraları ya da talep formları ile bize ulaşın.

   Reply
 2. Mehmetcan Ekim 7, 2020 at 4:19 am

  Estetik fiyatları nedir?

  Reply

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.