penis-protezi-penil-protez-mutluluk-cubugu

Penil protez (Mutluluk Çubuğu) operasyonları hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

PENİL PROTEZ (MUTLULUK ÇUBUĞU)

Özellikle yaş ile birlikte ve birtakım sebeplerden dolayı erkeklerdeki ereksiyon bozukluğuna son ve kesin çare olarak gerçekleştirilen penil protez (mutluluk çubuğu) işlemi, profesyonel kapsamda gerçekleştirildiği takdirde hayat boyu rahatlıkla kullanabilmektedir. Özellikle ilaçların etki etmediği noktada, cinsel bir ilişkide sertleşmenin olmadığı ya da istenilen sürelerde sertleşmenin kalmadığı durumlar için penis büyütme ameliyatı yapılmaktadır.

Özellikle 40 ile 70 yaş arasında bu durum ülke çapında %52 oranını bulurken, 70 yaşından sonra ise %95 kapsamında ereksiyon sorunu ve sertleşme suresinin kısalığı gerçekleşmektedir. Erektil disfonksiyon ismiyle de bilinen bu problem birçok değişik durum karşısında ortaya çıkabilmekte ve penil protez (mutluluk çubuğu)sayesinde tamamen oradan kaldırılabilmektedir. Şeker hastalığı, damar sertliği, yüksek tansiyon ile birlikte karaciğer ve böbrek yetmezliği gibi durumlar karşısında ereksiyon problemleri ortaya çıkabilmektedir. Bu durum fiziksel sorunların yanı sıra psikolojik birtakım durumlar içerisinde de ortaya çıkabilmekte ve penis büyütme ameliyatı ile tamamen normal bir hale gelme şansı elde edebilmektedir.

Penil Protez (Mutluluk Çubuğu) Ameliyatı Öncesi

Her ne kadar kesin çözüm olarak penis protezi ön plana çıksa da, bu işlemin herhangi bir geri dönüşü olmadığından dolayı en son çare olarak uzman doktorlar bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Bunun nedeni ise penisin iç kısmına bir cihaz yerleştirildiğinden dolayı bu kısım tamamen boşaltılmakta ve bu boşluğun içerisine farklı yollarla ereksiyon sağlanacak işlem gerçekleştirilmektedir. Genel anlamda ereksiyon problemleri ve bunun süresinin çok kısa olması nedeniyle ilk başlarda psikolojik olup olmadığı araştırılmaktadır.

Ardından ilaç tedavisine geçilir ve bunun da etki yapmadığı ön görülür ise bu bağlamda penis büyütme ameliyatı yapılır. Bu işlem öncesi kan tetkikleri ile birlikte penis kan akışının tam olarak anlayabilmek için penil renkli doppler ultrasonografi tetkiki yapılır. Bütün bu yapılan teşhislerin ardından da penil protez (Mutluluk Çubuğu) yerleştirilmesi konusu kesinleşir. Katlanabilir olarak bilinen protez çeşitleri ile birlikte aynı zamanda şişirilebilir, yani pompalı penis protezler de ön plana çıkarılmaktadır. Ancak ilk protez görsel olarak da rahatsızlık hissettirdiğinden dolayı ikinci işlem genelde penis büyütme ameliyatı kapsamında uygulanır.

Penil Protez (Mutluluk Çubuğu) Ameliyatı Sonrası

Özellikle penil protez işlemi kapsamında ilk 1 hafta çok önemlidir. Yara kısmına herhangi bir şekilde su gelmemeli ve sürekli olarak temiz tutulmalıdır. Aynı zamanda ilk 1 ay herhangi bir cinsel ilişkiye girilmemeli ve bu süreden sonra doktor kontrolü altında izin verilirse yapılmalıdır.

Ağrının uzaması, penis bölgesinde şişlik ve kızarıklık ile birlikte yara bölgesinde akıntı gibi problemler söz konusu olduğu zaman mutlaka ameliyatı gerçekleştiren doktora görünülmelidir. En büyük tehlike enfeksiyon olduğundan dolayı penis büyütme ameliyatı sonrasında, bu bölge sürekli olarak temiz tutulmalı ve birtakım antibiyotiklerle iyileştirilmeye çalışılmalıdır.

Omurilik ve şeker hastalığı yaşayan kişilerde enfeksiyon sorunu çok daha fazla yaşanır. Eğer her şey yolunda giderse penis büyütme ameliyatı sonrası doktorun verdiği izinle birlikte hayat boyu rahatça partner ile birlikte cinsel ilişkiye girilebilir.

Penil protez ameliyatı (Mutluluk Çubuğu) hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!