meme-gogus-kucultme-estetik-ameliyati

Meme küçültme ameliyatı hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

Meme küçültme ameliyatı, kişinin sahip olması gereken normal göğüs ölçülerine göre fazla büyüklüğe sahip memelerin küçültülmesi operasyonudur. Bu operasyon estetik cerrahlar tarafından uygun muayenelerin yapılmasından sonra gerçekleştirilmektedir. Meme küçültme ameliyatı hem estetik açıdan hem de sağlıkla ilgili problemleri çözmek amacıyla yapılabilmektedir. Ayrıca kişinin memelerinde sarkma varsa aynı operasyon içerisinde dikleştirme ameliyatı da uygulanabilir.

Kadınların çoğu meme küçültme ameliyatı için estetik görünümü göz önüne almış olsa da estetik uzmanları tarafından kişide farklı sağlık problemlerine neden olan sorunların giderilmesi de bu operasyonda oldukça önemlidir. Bu nedenle, kişi meme küçültme ameliyatı için estetik uzmana başvuruyorsa öncelikli olarak estetik uzmanı kişinin sağlıkla ilgili problemlerini incelemek durumundadır.

Tıkla! Fiyat Al

Meme Küçültme Ameliyatının Gerekli Olduğu Durumlar

Kişinin normalden daha büyük göğüslerinin olması genellikle hastanın fiziksel yapısına bağlı bir durumdur. Bu kalıtsal problem estetik operasyonlarla oldukça kolay şekilde giderilmektedir. Meme küçültme ameliyatı için bazı estetik ve sağlık problemlerinin var olması gerekmektedir. Öncelikli olarak meme küçültme ameliyatı için hastanın gerçekten estetik açıdan uygun olmayan büyüklükte göğüslere sahip olması gerekmektedir. Ayrıca, büyük göğüslerin neden olduğu sağlık problemleri de bu hususta oldukça önemli bir hal almaktadır.

Büyük göğüslere sahip olan bayanlar zaman içerisinde sırt ağrısı ya da boyun ağrısı gibi problemleri yaşayabilir. Hatta, boyun fıtığı gibi omurilikle ilgili problemler de göğüslerin normalden büyük olmasına bağlı gelişen bir rahatsızlıktır. Bunların yanı sıra büyük göğüslere sahip bayanlar göğüs çevresinde birtakım deri rahatsızlıklarını da yaşayabilir.

Pişik, yanma, fazla kızarıklık ya da terleme gibi durumlar göğüs büyüklüğüne bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Hijyen açısından da büyük sıkıntı yaşatan göğüs büyüklüğü bazı durumlarda kişiye nefes alma ve verme gibi hayati fonksiyonlarına da olumsuz etki edebilmektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı bayanlarda meme küçültme operasyonu gerekli olabilmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme küçültme ameliyatı öncelikle gerekli muayenelerin yapılmasına dayanmaktadır. Hastanın sahip olacağı yeni meme boyutları hastaya uygun olarak boyun ve göğüs çevresine göre ayarlanarak çizilir. Bu nedenle, her hasta farklı ölçülerde meme büyüklüğüne sahip olmaktadır. Ardından operasyon için genel anestezi uygulanarak, meme küçültme ameliyatına başlanır. Ameliyat süreci ve ameliyattan sonraki süreç tamamen kişinin göğüs büyüklüğü ile ilgili bir durumdur. Bu nedenle, hastalarda iyileşme süreci ve sosyal hayata devam edebilme ameliyat sonrasında belirlenmektedir. Meme küçültme ameliyatı yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

Operasyon sırasında göğüs ve boyun oranına göre çizilen bölgelerden fazla meme dokusu alınarak, göğüslerin normal boyutlarına dönmesi sağlanır. Ayrıca, operasyonda göğüs bölgesini saran meme derisi de ayarlanarak, hastanın daha estetik bir görünüm elde etmesine yardımcı olunur. Ameliyattan sonra kişi göğüs uçlarında ve etrafında yanma ya da acı hissedebilir. Fakat bu durum geçici bir durumdur. İlk günlerde kol bölgesini fazla oynatılması hekimler tarafından önerilmemektedir. Yaklaşık olarak 2 hafta sonra da memelerde bulunan dikişler hastanın durumuna göre alınabilir.

Meme küçültme ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

17 Comments :

 1. Yaprak Aralık 12, 2019 at 7:41 pm

  meme küçültme ameliyatı düşünüyorum. Yardımcı olur musunuz?

  Reply
  1. admin Aralık 12, 2019 at 9:15 pm

   Yaprak hanım sizlerle detaylı bir görüşme gerçekleştirebilmek adına lütfen iletişim numaranızı yazın. Sizi arayalım.

   Reply
 2. Merve Aralık 12, 2019 at 7:45 pm

  Yurtdışında yaşıyorum konaklama ve transfer sağlıyor musunuz?

  Reply
  1. admin Aralık 12, 2019 at 9:14 pm

   Merhaba Merve hanım. Yurt dışından gelen danışanlarımız için konaklama ve transfer içeren paketlerimiz mevcut.

   Reply
 3. Sevgi A. Aralık 13, 2019 at 6:37 am

  Fiyat alabilir miyim?

  Reply
  1. admin Aralık 15, 2019 at 11:04 am

   Sevgi hanım merhabalar. Meme küçültme ameliyatı fiyatı için lütfen bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçin. Ya da web sayfamızdaki iletişim formlarını kullanarak bize numaranızı bırakın. Sizi arayalım.

   Reply
 4. Zerrin Aralık 18, 2019 at 10:45 pm

  Fiyat nedir?

  Reply
 5. Şenay Aralık 22, 2019 at 8:35 am

  3 yıl önce burnumdan ameliyat oldum. Doktor burnumu mahvetti. instagramdaki işlerinizi gördüm çok beğendim. fiyatlarınız ne kadar

  Reply
 6. Handan Ocak 5, 2020 at 10:39 pm

  Meme küçültme ameliyatı fiyatı ne kadar

  Reply
  1. admin Ocak 6, 2020 at 9:40 am

   Handan hanım merhabalar. Konu ile ilgili sizlere detaylı bilgi verebilmek adına lütfen iletişim numaranızı bırakın sizinle iletişime geçelim.

   Reply
 7. Melis Ocak 13, 2020 at 7:20 pm

  meme küçültme ameliyatı fiyatı ne kadar

  Reply
  1. admin Ocak 21, 2020 at 8:18 pm

   Merhabalar efendim. Meme küçültme ameliyatı fiyatları için lütfen web sayfamızda bulunan iletişim butonları ile bize ulaşın.

   Reply
 8. Nurşen Şubat 7, 2020 at 5:32 pm

  Fiyat nedir?

  Reply
 9. İclal Şubat 23, 2020 at 6:58 pm

  Kampanyanız halen devam ediyormu

  Reply
 10. Leyla Temmuz 24, 2020 at 12:00 am

  2 ameliyatta indirim kampanyası hakkında bilgi alabilir miyim?

  Reply
 11. Tuncay Temmuz 28, 2020 at 8:38 am

  3 yıl önce burnumdan ameliyat oldum. Doktor burnumu mahvetti. instagramdaki işlerinizi gördüm çok beğendim. fiyatlarınız ne kadar

  Reply
 12. İlknur Ağustos 7, 2020 at 4:55 am

  Liposuction ameliyatı sonrası kaç ayda işime dönebilirim?

  Reply

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.