meme-estetigi-ameliyatlari

Meme estetiği operasyonları hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

MEME ESTETİĞİ OPERASYONLARI

Meme Estetiği Nedir?

Göğüsler, fiziksel görünüm için oldukça büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle de göğüslerinin görünümünden şikayetçi olan kadınlar meme estetiği gibi çeşitli operasyonlardan faydalanarak rahatsızlıklarından kurtulabilmektedirler. Bu rahatsızlıklar arasında en sık karşılaşılan problem, göğüslerin sarkmasıdır. Gereğinden fazla yumuşak olan göğüsler bir süre sonra sarkmaktadır. Yapısı içerisinde kas içermediği için doğuma, emzirmeye, yaşlanmaya bağlı olarak göğüs sarkması meydana gelebilmektedir. Bu tür durumlarda da çeşitli meme estetiği ameliyatları ile problemlere çözüm bulunabilmektedir.

Göğüsler Neden Sarkar?

Göğüslerin sarkmasında ve gereğinden fazla yumuşamasında birçok etken bulunmaktadır. Sık sık kilo alıp vermek, göğüslerin sarkmasının en büyük sebeplerinden birisidir. Yaş ilerledikçe vücudun gergin yapısı yavaş yavaş kaybolmaktadır. Bu nedenle yaşı ilerlemiş olan kadınlarda göğüs sarkması meydana gelebilmektedir. Yeni doğum yapmış kadınlarda da göğüslerin içi süt dolu olduğu için aynı şekilde sarkma gerçekleşmektedir. Emzirme sürecinde de sürekli olarak bebek emzirildiği için bir süre göğüsler sarkmakta ve meme estetiği ameliyatları yardımı ile rahatsız olunan görüntüler ortadan kaldırılabilmektedir.

Göğüslerde meydana gelen sarkmalardan farklı olarak bazı kişiler göğüslerinin küçüklüğünden de şikayetçi olmaktadırlar. Bu tür durumlarda çeşitli meme estetiği ameliyatları ile görüntü daha estetik bir hale getirilebilmektedir. Sadece bununla kalmayıp, bazı kadınların göğüsleri birbiri ile aynı boyuta sahip değildir ve asimetriktir. Buna benzer durumlarda da yine meme estetiği yaptırılarak, sorunlardan kurtulunabilir.

Tıkla! Fiyat Al

Meme Estetiği Nasıl Yapılır?

Memelerin büyütülmesi ve dikleştirilmesi gibi operasyonların tamamında genel anestezi kullanılmaktadır. Bu sayede kişi herhangi bir şekilde ağrı, sızı hissetmemektedir. Meme estetiği ameliyatları yapılan işlemlere göre 2 ile 4 saat uzunluğunda sürebilmektedir. Hafif sarkmaların olduğu göğüslerin altına silikon protez koyularak göğsün dik durması sağlanmaktadır.

Memelerin küçültülmesi için çeşitli yöntemler uygulanabildiği gibi, göğüslerinin küçüklüğünden şikayet eden kişiler için de yağ enjeksiyonu, protez  implant gibi yöntemler de tercih edilebilmektedir. Bu sayede meme estetiği operasyonundan en üst düzeyde verim alınır ve kişilerin beklentileri büyük ölçüde karşılanır.

İyileşme Süreci

 Meme estetiği operasyonu bittikten sonra kişiye direkt olarak sporcu sütyeni giydirilmektedir. Kullanılan sütyen sayesinde göğüsler dik durmakta ve kullanılan protezler kısa süreler içerisinde işlevini kazanmaya başlamaktadır. Ameliyat bittikten yaklaşık 24-48 saat sonra kullanılan direnler çıkarılmaktadır. Bu parçalar çıkarıldıktan 2 gün sonra rahatlıkla duş alınabilmektedir. Ameliyat sırasında açılan kesiklerin kapatılması için dikişler atılmaktadır.

Bu dikişler de tekrardan yapılan ufak bir operasyon sayesinde 5-10 gün sonra çıkartılmaktadır. Dikişler alındıktan sonra da sporcu sutyeninin 1 ay boyunca sürekli olarak giyilmesi gerekmektedir. Kişi bu sütyenler ile daha az ağrı hissetmekte ve göğüslerin dikleştiğinin ve dolgunlaştığının farkına varmaktadır. İşlem tamamlandıktan sonra 1 ay boyunca genel anlamda aktivitelere dikkat etmek gerekmektedir. Yaklaşık olarak 10 hafta geçtiğinde de göğüsler artık son halini almaktadırlar.

Meme estetiği ameliyatları hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

8 Comments :

 1. Derya K. Aralık 12, 2019 at 7:51 pm

  fiyat?

  Reply
  1. admin Aralık 12, 2019 at 9:14 pm

   Derya hanım meme estetik fiyatları için lütfen bize numaranızı bırakın. Sizi arayalım.

   Reply
 2. Aynur Aralık 16, 2019 at 10:17 pm

  fiyat?

  Reply
 3. Hazal Ocak 1, 2020 at 3:42 pm

  fiyat?

  Reply
  1. admin Ocak 6, 2020 at 9:38 am

   Hazal hanım merhaba. Operasyon fiyatları için lütfen bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçin. Detaylı bir görüşme gerçekleştirelim.

   Reply
 4. Kerime Şubat 4, 2020 at 9:54 am

  Meme silikon fiyatı ne kadar

  Reply
  1. admin Nisan 12, 2020 at 2:54 pm

   Merhabalar. Operasyon fiyatları ve sorularınız için iletişim numaralarımızdan asistanlarımıza ulaşabilirsiniz.

   Reply
 5. Alparslan Mayıs 12, 2020 at 4:37 pm

  Annem için bu ameliyatın fiyatını öğrenebiliryim?

  Reply

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.