meme-diklestirme-ameliyati

Meme dikleştirme ameliyatı hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI

Meme Dikleştirme Nedir?

Göğüslerin sarkması neredeyse tüm kadınların kaçınılmaz sorunudur. Çeşitli sebeplerden dolayı göğüsler sarkabilmektedir. Bu tür sarkmalarda da çözüm olarak genellikle meme dikleştirme ameliyatı tercih edilmektedir. Kadınların göğüslerinde herhangi bir şekilde kas olmadığı için, kilo alıp verme ve doğum yapma gibi durumlarda göğüsler sarkabilmektedir. Bu ve bunun gibi durumlarda sarkma meydana gelir. Dolayısıyla kişi meme dikleştirme ameliyatı gibi çeşitli yöntemlerden faydalanarak göğüslerini eski görünümüne kavuşturmaya çalışmaktadır. Dikleştirme ameliyatı ile birlikte hastanın tercihine göre silikon protez ile desteklenebilmektedir.

Memeler Neden Sarkar?

Memelerin sarkmasında çok fazla sayıda farklı etken bulunmaktadır. Büyük sıklıkla kilo alıp veren kişilerin göğüsleri büyük ihtimalle sarkıktır. Kilo değişimine direkt olarak ayak uyduramayan göğüsler ağırlaşmakta ve aşağıya doğru kendilerini bırakmaktadırlar. Estetik görüntünün tekrardan kazanılabilmesi için de meme dikleştirme operasyonları tercih edilir. Bu sayede sorun büyük ölçüde çözüme kavuşturulabilir.

Memelerin sarkmasının diğer sebepleri de doğum yapmaktır. Doğum yapan kadınların göğüslerinde fazlasıyla süt bulunmaktadır. Bu süt de göğüslerin sarkmasına sebep olmaktadır. Çocuk emzirmek de aynı şekilde göğüslerin sarkmasında büyük bir etkendir. Sütyenin yanlış kullanılması ve yanlış tercih yapılması göğsün sarkmasına sebep olmakta. Bu nedenle de yaşanan sorunların ortadan kaldırılabilmesi amacı ile meme dikleştirme ameliyatına başvurulmaktadır.

Tıkla! Fiyat Al

Ameliyat Nasıl Yapılır?

Göğüslerin dikleştirilmesi için yapılan ameliyat, sarkıklık ne derecede olursa olsun genel anestezi altında yapılmaktadır. Birbirinden farklı teknikler ile gerçekleştirilebilen meme dikleştirme ameliyatı ortalama olarak 3 saat sürmektedir. 3 saat boyunca sürekli olarak işlem gerçekleştirilmektedir. Göğüsleri hafif sarkan kadınların genellikle göğüslerinin alt kısmına protez yerleştirilmektedir. Kullanılan protez ile meme dikleştirme işlemi büyük ölçüde tamamlanmış olur.

Göğüslerin sarkmasında çeşitli sebepler olduğu gibi, göğüslerin fazla büyük olması da sarkmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle sarkıklığı ortadan kaldırabilmek amacı ile göğüs küçültmesi de tercih edilebilmektedir.Meme dikleştirme ameliyatı süreci boyunca farklı cerrahi yöntemler ile göğüsler küçültülebilmektedir. Küçültme işlemi tamamlandıktan sonra da kişinin rahatsız olduğu detaylar büyük ölçüde ortadan kaldırılmakta ve sarkma problemi yaşanmamaktadır.

İyileşme Süreci

Gerçekleştirilen meme dikleştirme ameliyatı sonrasında uzmanlar tarafından sporcu sutyeninin giyilmesi önerilmektedir. Kullanılan sporcu sütyeni sayesinde göğüsler dikleştirildikten sonra daha iyi bir şekilde uyum sağlamaktadırlar. Kesiklerin açıldığı yerlere ince bantlar yapıştırılmaktadır ve bu bantların dışında herhangi bir şekilde ek pansuman yapılmamaktadır. Yaklaşık 36 ile 48 saat sonra da kullanılan direnler çıkartılmaktadır. Çıkartma işleminin tamamlanmasının ardından yaklaşık 2 gün sonra duş alınabilmektedir. Öncesinde kesinlikle duş alınması tavsiye edilmemektedir.

Operasyon esnasında atılan dikişler 15 gün boyunca kalmaktadır. 15 günün sonrasında ufak bir işlem ile tüm dikişler alınmaktadır. Bu tür süre kısıtlamalarına ek olarak sporcu sütyeni en az 4 hafta giyilmelidir. Bu sayede göğüsler yeni haline daha hızlı alışacak ve uyum gösterecektir. İşlemin tamamlanmasının ardından da ortalama 10 hafta sonra göğüsler son şeklini almakta ve artık dik bir şekilde durabilmektedirler.

Meme dikleştirme ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

6 Comments :

 1. Hilal Aralık 13, 2019 at 7:43 pm

  Fiyat alabilir miyim?

  Reply
  1. admin Aralık 15, 2019 at 11:05 am

   Meme dikleştirme ameliyatı fiyatı için lütfen bize numaranızı bırakın sizi arayalım.

   Reply
 2. Tuncer Aralık 18, 2019 at 8:42 pm

  fiyat?

  Reply
 3. Güldane Haziran 18, 2020 at 4:27 pm

  3 yıl önce burnumdan ameliyat oldum. Doktor burnumu mahvetti. instagramdaki işlerinizi gördüm çok beğendim. fiyatlarınız ne kadar

  Reply
 4. Müberra Ağustos 5, 2020 at 7:03 am

  ameliyatları hangi hastanede yapıyorsunuz

  Reply
 5. Gül D. Eylül 18, 2020 at 1:49 pm

  meme küçültme ameliyatının fiyatı nedir

  Reply

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.