meme-estetigi-ameliyatlari-meme-buyutme-silikon-protez-ameliyatlari

Meme büyütme ameliyatları hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

MEME BÜYÜTME AMELİYATI

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme, silikon ürünler yardımı ile gerçekleştirilen bir ameliyat çeşididir. Farklı implant ve protezlerin kullanılması ile veya yağ enjeksiyonu ile göğüslerinin küçüklüğünden şikayetçi olan kadınların göğüsleri istedikleri boyuta getirilmektedir. Bazı durumlarda göğüslerin ikisi de küçük olurken, farklı orantılarda büyüme de gözlemlenmektedir. Bu gelişimden sonra da hamilelik sürecinin tamamlanmasının ardından göğüslerde boyut farklılıkları meydana gelebilmektedir. Bu ve buna benzer istenmeyen durumlarda da meme büyütme ameliyatı tercih edilerek, istenmeyen problemlerden kurtulunabilmektedir.

Kimlere Meme Büyütme Ameliyatı Uygulanır?

Çok sayıda kadın göğüslerinin küçük olduğunu düşünmekte ve bu durumdan bir hayli rahatsız olmaktadır. Bu tür problemlerin aşılması için de meme büyütme ameliyatı tercih edilebilmektedir. Küçüklükten farklı olarak, orantısız büyümenin (Meme Asimetrisi) önüne geçebilmek için de ameliyat olunabilmektedir. Farklı oranlara sahip olan memelerin eşitlenebilmesi ve simetrik açıdan aynı olabilmeleri için de meme büyütme ameliyatı gerçekleştirilebilir. Bu nedenle göğüslerin farklılıkları 1-2 saat içerisinde kolaylıkla ortadan kaldırılabilmektedir.

Gebelik sonrasında memenin hacminde bir takım kayıplar yaşanmaktadır. Genellikle de bu hacim kaybı sonrasında memeler sarkmaya başlamaktadır. Bu tür durumlarda da memelerin kaldırılması ve toplanması amacı ile meme büyütme ameliyatı yapılmaktadır. Bu tür estetik kaygıdan farklı olarak meme oluşturmak için de ameliyata girilebilmektedir. Meme kanserine yakalanmak veya doğuştan meme olmaması, meme büyütme ameliyatı ile problem teşkil etmemektedir. Daha önceden yerleştirilmiş protezlerin değiştirilmesi için de bu yöntem rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Meme büyütme ameliyatları ayrıca memelerinde sarkma olan kişilere meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte uygulanmaktadır.

Tıkla! Fiyat Al

Meme Protezi Seçimi

Meme protezleri 4 farklı bölgeden yerleştirilebilmektedir. Koltuk altından yerleştirilme seçeneğine ek olarak, meme ucu, meme altı ve göbekten yapılan kesikler ile yerleştirme işlemi tamamlanmaktadır. Genellikle koltuk altı ve meme altı tercih edildiği için, meme büyütme ameliyatı yapan firmalar tarafından da çoğunlukla bu bölgeler üzerinden işlem gerçekleştirilmektedir. Kesiklerin açılması ile birlikte protezden, implanttan veya yağ enjeksiyonundan oluşan materyaller göğsün içerisine yerleştirilmektedir. Bu sayede meme büyütme işlemi tamamlanmış olur.

Meme büyütme sürecinde kişi kullanılacak malzemeleri ve büyüklüklerini kendisi seçebilmektedir. Daha dik veya daha dolgun göğüslere sahip olmak isteyen kişiler seçimlerini bu yönde kullanabilmektedirler. Dolayısıyla seçimlerin yapılmasının ardından direkt olarak meme büyütme ameliyatına başlanmaktadır.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme büyütme ameliyatı yapıldıktan sonra kişi günlük aktivitelerine fazlasıyla dikkat etmek zorundadır. Ortalama olarak ilk 3-4 hafta kesinlikle vücuda zarar verilmemelidir. İlk 3-4 haftalık süreç tamamlandıktan sonra yavaş yavaş aktivitelere başlanabilmektedir. İlk 1 ay tamamlanmadan önce kolların fazla kullanıldığı sporlardan ve işlerden kaçınılmalıdır. Bundan farklı olarak, ilk 2 ay içerisinde de solaryuma ve saunaya girilmemelidir.

Aksi takdirde kullanılan malzemeler zarar görmekte ve işlevini büyük ölçüde kaybetmektedir. Bu nedenle ameliyatı gerçekleştiren estetik cerrahın yönlendirmelerine göre aktiviteler gerçekleştirilmelidir. Bu sayede meme büyütme operasyonundan en iyi şekilde verim alınır ve yerleştirilen protezler uzun süreler boyunca kullanılabilir.

Meme büyütme ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz