meme-estetigi-ameliyatlari-meme-buyutme-silikon-protez-ameliyatlari

Meme büyütme ameliyatları hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

MEME BÜYÜTME AMELİYATI

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme, silikon ürünler yardımı ile gerçekleştirilen bir ameliyat çeşididir. Farklı implant ve protezlerin kullanılması ile veya yağ enjeksiyonu ile göğüslerinin küçüklüğünden şikayetçi olan kadınların göğüsleri istedikleri boyuta getirilmektedir. Bazı durumlarda göğüslerin ikisi de küçük olurken, farklı orantılarda büyüme de gözlemlenmektedir. Bu gelişimden sonra da hamilelik sürecinin tamamlanmasının ardından göğüslerde boyut farklılıkları meydana gelebilmektedir. Bu ve buna benzer istenmeyen durumlarda da meme büyütme ameliyatı tercih edilerek, istenmeyen problemlerden kurtulunabilmektedir.

Kimlere Meme Büyütme Ameliyatı Uygulanır?

Çok sayıda kadın göğüslerinin küçük olduğunu düşünmekte ve bu durumdan bir hayli rahatsız olmaktadır. Bu tür problemlerin aşılması için de meme büyütme ameliyatı tercih edilebilmektedir. Küçüklükten farklı olarak, orantısız büyümenin (Meme Asimetrisi) önüne geçebilmek için de ameliyat olunabilmektedir. Farklı oranlara sahip olan memelerin eşitlenebilmesi ve simetrik açıdan aynı olabilmeleri için de meme büyütme ameliyatı gerçekleştirilebilir. Bu nedenle göğüslerin farklılıkları 1-2 saat içerisinde kolaylıkla ortadan kaldırılabilmektedir.

Gebelik sonrasında memenin hacminde bir takım kayıplar yaşanmaktadır. Genellikle de bu hacim kaybı sonrasında memeler sarkmaya başlamaktadır. Bu tür durumlarda da memelerin kaldırılması ve toplanması amacı ile meme büyütme ameliyatı yapılmaktadır. Bu tür estetik kaygıdan farklı olarak meme oluşturmak için de ameliyata girilebilmektedir. Meme kanserine yakalanmak veya doğuştan meme olmaması, meme büyütme ameliyatı ile problem teşkil etmemektedir. Daha önceden yerleştirilmiş protezlerin değiştirilmesi için de bu yöntem rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Meme büyütme ameliyatları ayrıca memelerinde sarkma olan kişilere meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte uygulanmaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları (Meme Silikon Fiyatları)

Her operasyonda olduğu gibi meme büyütme ameliyatı fiyatları da yapılacak operasyonun detaylarına göre farklılık gösterecektir. Bu açıdan meme silikon ameliyatı fiyatı “şu kadardır” diyemeyiz. Meme silikon ameliyatı fiyatı doktorunuz ya da asistanlar tarafından belirlenerek sizlere bildirilir.

Bu konuda danışanların en sık sorduğu soru; “Neden çok farklı fiyatlar var?”

Bunun sebebi ameliyatın gerçekleştirileceği hastanenin masrafları, yapılacak tahliller, doktorunuzun bu operasyon için talep ettiği ücrete etki eder. Bu yüzden her doktordan farklı fiyatlar alabilirsiniz. Burada en fazla dikkat etmeniz gereken konu; Meme büyütme ameliyatında kullanılacak implant protezlerin markası ve kalitesidir.

Piyasada pek çok farklı silikon protez markası vardır. Her marka aynı kalitede silikon protez üretmemekte ve yine her marka silikon protezleri için eşit sürede garanti vermemektedir. Evet silikon protezler darbeye dayanıklıdır. Sterildir. Ancak silikon protez ameliyatı sonrasında gözlemlenen duruma göre bazı implantların göğüste kapsül oluşturma sayısı daha fazladır. Kapsül oluşan memeye tekrar müdahale edilmesi gerekir. Bu da hasta için hem maliyetli hem de zorlu bir süreçtir. İşte bu yüzden kullanılacak silikon protezin markasını mutlaka doktorunuza sorun ve araştırın. Piyasada bilinen ve diğerlerine göre genellikle fiyat olarak bir miktar daha pahalı olan protezler kullanıcıları için özel kimlik oluşturmakta ve meme büyütme ameliyatı sonrası bu özel kimlik hastaya verilmektedir.

Meme Ameliyatı Öncesi Değerlendirme Aşaması 

Meme estetik ameliyatı düşünen her kadının öncelikli olarak atması gereken ilk adım plastik cerrah araştırmak ve konu ile ilgili olarak detaylı görüşme gerçekleştirmektir. İstenen sonucun mükemmele ulaşmak değil, bir düzeltme operasyonu olduğunu unutmadan, memelerinizin ameliyat sonrası boyut ve görüntüsü ile ilgili beklentilerinizi şeffaf şekilde tartışmalısınız. Herhangi bir estetik ameliyata karar vermeden önce edinilmesi gereken en önemli faktörlerin başında duygusal kararlılık gelmektedir. Meme büyütme ameliyatları göğüslerinizi şekillendirecektir. Ancak operasyon hayatınızı değiştirmeyecektir. Öncelikle her kadın operasyon öncesinde bunu akılda tutmalı ve beklentilerini buna uygun hale getirmelidir. 
 

Tüm estetik operasyonlar başarı ile gerçekleştirildiğinde görünümü etkileyecek ve öz güveninizi tazeleyecektir. Fakat bundan sonrası size kalmaktadır. Muayane esnasında estetik cerrahınız anatomik yapınızı, göğüs kafesinizi, meme dokusu yoğunluğunu ve mevcut durumunuzu değerlendirerek operasyon planlaması yapacak ve operasyonu etkileyecek tüm detayları size aktaracaktır. Şayet memelerde sarkıklık varsa doktorunuz meme büyütme ameliyatına ek olarak size meme dikleştirme ameliyatı da önerebilir. İlk ziyaret esnasında cerrahınız, kullanılacak cerrahi teknik, anestezi, ameliyatın nerede yapılabileceği, cerrahinin gerçekçi olarak neleri başarabileceği gibi sizin durumunuza özel detayları açıklayacaktır. Estetik meme ameliyatını seçmeden önce risk ve masraflar gibi değerlendirilmesi gereken ilave etkenler, cerrah ile bu esnada tartışılmalıdır. 
 

Her yıl binlerce meme büyütme ameliyatı başarıyla uygulanmaktadır. Buna rağmen ameliyatınızın muhtemel riskleri, olası komplikasyonlar hakkında doktorunuz tarafından bilgilendirilmiş olmanız gerekmektedir. Tüm bu detaylar hakkında mutlaka doktorunuzla ayrıntılı bir görüşme gerçekleştirmelisiniz.
Enfeksiyon ve sınırlı kan birikimi gibi ameliyat sonrası komplikasyonlar nadirdir ve tedavi edilebilir. Ara sıra kapsüler kontraktür olarak tanımlanan aşırı skar oluşumuna bağlı olarak çok sertleşmiş göğüslerin yumuşatılması için ikinci bir ameliyat gerekebilir. Komplikasyon riski, iyileşme dönemindeki takiplerinizde doktorunuzun tavsiyelerine yakından uyarak azaltılabilir. 

Meme büyütme ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Tıkla! Fiyat Al

Meme Protezi Seçimi

Meme protezleri 4 farklı bölgeden yerleştirilebilmektedir. Koltuk altından yerleştirilme seçeneğine ek olarak, meme ucu, meme altı ve göbekten yapılan kesikler ile yerleştirme işlemi tamamlanmaktadır. Genellikle koltuk altı ve meme altı tercih edildiği için, meme büyütme ameliyatı yapan firmalar tarafından da çoğunlukla bu bölgeler üzerinden işlem gerçekleştirilmektedir. Kesiklerin açılması ile birlikte protezden, implanttan veya yağ enjeksiyonundan oluşan materyaller göğsün içerisine yerleştirilmektedir. Bu sayede meme büyütme işlemi tamamlanmış olur.

Meme büyütme sürecinde kişi kullanılacak malzemeleri ve büyüklüklerini kendisi seçebilmektedir. Daha dik veya daha dolgun göğüslere sahip olmak isteyen kişiler seçimlerini bu yönde kullanabilmektedirler. Dolayısıyla seçimlerin yapılmasının ardından direkt olarak meme büyütme ameliyatına başlanmaktadır.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme büyütme ameliyatı yapıldıktan sonra kişi günlük aktivitelerine fazlasıyla dikkat etmek zorundadır. Ortalama olarak ilk 3-4 hafta kesinlikle vücuda zarar verilmemelidir. İlk 3-4 haftalık süreç tamamlandıktan sonra yavaş yavaş aktivitelere başlanabilmektedir. İlk 1 ay tamamlanmadan önce kolların fazla kullanıldığı sporlardan ve işlerden kaçınılmalıdır. Bundan farklı olarak, ilk 2 ay içerisinde de solaryuma ve saunaya girilmemelidir.

Aksi takdirde kullanılan malzemeler zarar görmekte ve işlevini büyük ölçüde kaybetmektedir. Bu nedenle ameliyatı gerçekleştiren estetik cerrahın yönlendirmelerine göre aktiviteler gerçekleştirilmelidir. Bu sayede meme büyütme operasyonundan en iyi şekilde verim alınır ve yerleştirilen protezler uzun süreler boyunca kullanılabilir.


No Comments :

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.