Yeni Nesil Liposuction

Infrasonic Tickle Liposuction LİPOMATİK

FDA onaylı lipomatik cihazı ile gerçekleştirilen infrasonic tickle liposuction yöntemi ya da diğer adıyla lipomatik yöntemi, yağ aldırma işlemi için geliştirilen son teknolojidir.

LIPOSUCTION (YAĞ ALDIRMA)

Liposuction, estetik amaçlı yapılan ve sıklıkla tercih edilen operasyon çeşitlerinden biridir. Liposuction adı verilen yağ alma işlemi karın, kalça, bacakkol, yüz gibi çeşitli bölgelerde uygulanabilmektedir. Zayıflama yöntemlerine olumlu yönde cevap vermeyen vücut, yağ aldırma işlemi ile şekillendirilebilmektedir. Dirençli yağ dokularının alınması sayesinde vücut hatları göz ile görülür şekilde değişmekte ve şekillenmektedir. Bu nedenle de yağ alma yöntemi kiloları ile mücadele eden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Cat Before Coffee After Coffee Two Photos And Text Meme (4)
Cat Before Coffee After Coffee Two Photos And Text Meme (3)
Cat Before Coffee After Coffee Two Photos And Text Meme
Cat Before Coffee After Coffee Two Photos And Text Meme (2)
Cat Before Coffee After Coffee Two Photos And Text Meme (1)
Cat Before Coffee After Coffee Two Photos And Text Meme (7)

Liposuction Yöntemleri

Lazer Liposuction

Klasik liposuction yönteminden farklı olarak, yağ alınacak bölgeye yerleştirilen lazer kanülleri ile katılaşmış olan yağ tabakasını lazer ile ısıtarak önce sıvı haline getirip sonradan çekilme işlemidir. Klasik yönteme göre iyileşme süreci daha çabuk gerçekleşir yaklaşık 10 gün içerisinde iyileşme gerçekleşir. Fazla bir yan etkisi bulunmamaktadır. Yağlar çekildikten sonra deriyi de lazer ile ısıtarak gerginleştirme işlemi yapılır ve vücut şekli daha belirgin hale getirilir.

Klasik Liposuction

Günümüzde pek rağbet görmemesine rağmen yağ aldırma işleminin popülerliği bu yönteme dayanmaktadır. Klasik liposuction yöntemi bıçaklı ve kesikli ameliyat yöntemidir. Anestezi altındaki hastanın belirlenen bölgesinde bıçaklı ameliyat uygulanarak yağ alma işlemidir. Ameliyat sonrası iyileşme süreci klasik liposucion yönteminde bir aydır. Aynı zamanda ameliyat esnasında kan nakli de gereken durumlar olabilir. Morarma, ağrı ve ödem gibi yan etkileri mevcuttur.

Lipomatik

FDA onaylı lipomatik cihazı ile gerçekleştirilen infrasonic tickle liposuction yöntemi ya da diğer adıyla lipomatik yöntemi, yağ aldırma işlemi için geliştirilen son teknolojidir. Diğer tüm uygulamalardan çok daha avantajlıdır. Hastanın tamamen anestezi altında olması gerekmeyen, lokal (bölgesel) anestezi ile de yağ aldırma işlemi yaptırabileceği bir yöntemdir.

Vaser Liposuction

Ses enerjisi yani ultrason ile yağ alma işlemidir. Ses dalgaları sayesinde vücuttaki yağın parçalanmasının ardından lazer liposuction yöntemindeki gibi kanüller kullanılarak yağ vücuttan alınır. Vaser kanül uçları ile vücut derisi sıkılaştırılır.

Lazer Liposuction ve Lipomatik Arasındaki Fark Nedir ?

Lazer liposuction yöntemi, lipomatik yöntemine göre biraz daha eski bir yöntemdir. Bu sebeple iyileşme süreci biraz daha uzundur. Vücuttan alınacak yağ miktarları daha azdır. Yanık izleri, kanama, morarma ve kılcal damarların zarar görmesi gibi durumlar lazer liposuction yönteminde olabilir fakat lipomatik uygulamasında bu tarz ameliyat etkileri bulunmamaktadır.

Lipomatik Uygulamasının Avantajları

Diğer bütün liposuction ve yağ alma yöntemlerinden daha hızlı iyileşme süreci

Cilt altındaki kollajen miktarının arttıran bu yöntemde vücut sarkmaları en aza inmiştir.

En az yan etki ve komplikasyon ile normal hayata çabuk dönüş sağlanması

Lokal anestezi ile kısa sürede tedavi yapılabilmesi

Yağ alınan bölgede sarkmaların en az indirilmiş olması

Konforlu ve başarılı bir yöntemdir.

Tüm bölgelerden eşit ve homojen bir şekilde yağ alınması

Hassas lipomatik cihazı sayesinde kas, sinir, damar gibi hassas dokular zarar görmez

Tüm bölgelerden eşit ve homojen bir şekilde yağ alınması

Cildi hassas ya da genel anesteziye uygun olmayan kişilerin de yağ aldırma işlemi yapabilmesi

Basen bölgesindeki selülit görünümünün giderilmesi diğer yöntemlerde başarılı olmazken lipomatik yönteminde son derece başarılı bir şekilde giderilir.

Lipomatik Hakkında Detaylı Bilgi için İletişime Geçin

Tüm operasyonlar ve fiyatlar hakkında bilgi detaylı görüşme esnasında iletilmektedir. Hemen iletişime geçerek asistanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.