LABİOPLASTİ (LABİUM KÜÇÜLTME)

İç Dudak Estetiği Nedir?

Kadınlara yönelik yapılan sayısız estetik operasyon mevcuttur. Bu operasyonlardan birisi de labioplasti ameliyatı adı verilen yöntemdir. Vajinanın içerisinde yer alan iç dudaklar, dış dudakların ortasında olacak şekilde konumlanmıştır. Klitorisin üst kısmından başlayan dudaklar, vajen girişinin arka noktalarına kadar uzanmaktadır. Önlerde kalın olarak bulunan dudaklar, arka kısımlara doğru gidildikçe incelmektedir.

İyice arkalara doğru gidildiğinde de belirsizleşmeye başlamaktadır. Uzunlukları yaklaşık olarak 5 santimetre olan iç dudakların genişliği de 2 santimetreyi bulmaktadır. Şekilleri ve büyüklükleri kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Bu dudaklar bazı durumlarda gereğinden fazla büyüyebilmektedir. Bu tür durumlarda da labioplasti ameliyatı yapılarak istenmeyen görüntülerden kurtulmak mümkündür. Yapılan işlem sonrasında kişi rahatsız olduğu detaylardan kurtulabilmektedir. Bu sayede labioplasti ameliyatı geniş çevreler tarafından tercih edilmekte ve talep görmektedir.

İç Dudak Sarkması Neden Olur?

Bazı kadınların vajinasındaki iç dudaklar kimi zaman sarkık veya asimetrik olabilmektedir. Bu tür durumlarda da vajina estetik görüntüden yoksun kalmaktadır. Oluşan kötü görüntünün ortadan kaldırılabilmesi için de iç dudak estetiği yapılmaktadır. Vajinanın iç kısımlarında yer alan dudaklar kenarlara doğru yaklaşıldıkça koyu bir renk almaktadır. Bu koyu renkler, iç dudaklar dışarıya taşmaya başladıkça daha da artmakta ve vajinanın büyük bir bölümünü kaplamaktadır. Bu nedenle cinsel organ estetik görünümünü kaybeder ve iç dudak estetiği gibi çeşitli yöntemlere başvurulur.

İç dudaklarda yer alan deriler kimi zaman normalin üzerinde büyüklükte olabilmektedir. Doğuştan var olabileceği gibi, yaş ilerledikçe de ortaya çıkabilmektedir. Bu derilerin normalden fazla büyük olması da kadına cinsel ilişki sırasında acı vermektedir. Dudaklar vajina içerisine sıkışacağı için, yoğun bir şekilde acı çekilmekte ve kişi cinsel ilişkiye girmekten kaçınmaktadır. Bu gibi durumlarda labioplasti ameliyatı uygulanabildiği için kişilerin sorunları büyük ölçüde çözüme kavuşturulabilir.

Tıkla! Fiyat Al

Kimlere Uygulanabilir?

İç dudak estetiği, her yaştan kişiye uygulanabilmektedir. Fakat öncelikle kişinin ergenlik sürecini atlatmış ve vajinasının şekillenmiş olması gerekmektedir. Bu kriterin tamamlanmasının ardından labioplasti ameliyatı adı verilen yöntemden faydalanmak mümkün hale gelmektedir.

Ameliyata girecek kişilerde hamileliğe veya daha önceden çocuk doğurulmasına dikkat edilmemektedir. İç dudakları sarkık veya gereğinden büyük olan kişiler tamamına iç dudak estetiği adı verilen operasyon uygulanabilmektedir. Bu sayede kişinin rahatsız olduğu detaylar kısa süreler içerisinde ortadan kaldırılabilmektedir.

İyileşme Süreci

   İç dudak estetiği ortalama olarak 30-40 dakika sürmektedir. Süreç tamamlandıktan sonra kişinin hastanede kalmasına gerek duyulmamaktadır. İşlem sırasında ağrı çekilmediği gibi, sonrasında da herhangi bir şekilde ağrı çekilmemektedir. Hastaneden çıktıktan sonra kişi direkt olarak günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Ameliyat boyunca kendi kendine eriyen dikişler kullanıldığı için daha sonradan dikişlerin alınmasına gerek duyulmamaktadır. Ameliyatın üzerinden yaklaşık olarak 3 hafta geçtikten sonra kişi rahatlıkla cinsel ilişkiye girebilmektedir. Dolayısıyla 3 hafta tamamlandıktan sonra herhangi bir şekilde ameliyat ve yara izi kalmamaktadır.

Labioplasti (İç dudak estetiği) ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

4 Comments :

 1. Yaprak Mart 24, 2020 at 12:03 am

  Kampanyanız halen devam ediyormu

  Reply
 2. Fatma Haziran 19, 2020 at 6:00 pm

  fiyat?

  Reply
 3. Neslihan Haziran 22, 2020 at 3:42 pm

  Lokal anestezi ile popo estetiği mümkün mü?

  Reply
 4. Melike Eylül 8, 2020 at 1:13 pm

  fiyat alabilir miyim?

  Reply

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.