Karın Germe

Karın germe ameliyatı (Abdominoplasti) hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

KARIN GERME (ABDOMİNOPLASTİ)

Günümüz teknolojisi ile birlikte artık karın germe, karın estetiği operasyonları kapsamında, yoğun ve zorlu bir cerrahi bir müdahale yerine artık daha kolay yöntemler de uygulanabilmektedir. Bunlar, yağ aldırma yöntemleri liposuction adı altında gerçekleştirilen cerrahi yöntemlerdir.  Vaser liposuction ya da vaser lipoliz ile birlikte slim lipo gibi üst düzey teknoloji ile gerçekleştirilen yöntemler çok daha kolay bir biçimde fit bir vücuda erişme şansını vermektedir.

Ancak bölgesel yağlardan tamamen kurtulma imkanı sağlayan bu liposuction yöntemleri, her hastaya uygulanamamaktadır. Bazı hastalarda vücut gerçekleştirilen bu liposuction işlemleri sonrasında sıkılaşmamaktadır. Bu durumda karın germe ameliyatları kaçınılmaz hale gelir. Karın ve bel bölgesini de kapsayan bu karın germe ameliyatlarında sarkan fazla deri dokusu vücuttan alınarak düzgün bir görünüm elde edilir.

Karın Germe Operasyonu Öncesi Yapılması Gerekenler

Öncelikle hasta mutlaka karın germe operasyonu adına buna psikolojik ve fizyolojik olarak hazır olup olmadığını doktoruyla birebir görüşüp karara bağlamalıdır. Daha sonra ise hasta operasyondan bir hafta kadar önce kan tahlillerini ve anestezi kontrollerini de mutlaka gerçekleştirilmelidir. Genel anestezi kapsamında gerçekleştirilen bir cerrahi estetik yöntemi olduğundan dolayı, abdominoplasti öncesi mutlaka aç olunmalıdır.

Deri altına gerçekleştirilen bu müdahale kapsamında herhangi bir organa hiçbir şekilde dokunulmamaktadır. Ayrıca tamamen sterilize halde olan ameliyathane koşullarında bu işlem gerçekleştirilmektedir. Diğer yandan yine bir hafta kadar öncesinde mutlaka sigara ve alkol ile birlikte bazı ilaçların da bırakılması ya da azaltılması önerilmektedir. Bu sayede daha sağlıklı bir operasyon gerçekleştirilmekte ve hasta aynı şekilde daha kısa bir süre içerisinde ayağa kalkabilmektedir. Cerrahi bir operasyon kapsamında ortaya çıkan morluk ve şişlikler vaser yöntemleri altında çok daha az bir biçimde kendisini göstermekte ve hızlı iyileşme süreci sunmaktadır.

Karın Germe Operasyonu Sonrası Yapılması Gerekenler

Öncelikle karın germe operasyonu kapsamında ameliyat sonrası mutlaka müdahale edilen bölge güneş ışınlarından belli bir süre korunmalıdır. Bu konuda özellikle siyah başta olmak üzere koyu renkli giysiler pek fazla tercih edilmemelidir. Operasyon sonrası daha net ve daha doğru bir durum ortaya çıkması için önceden uygulama yapılacak bölge adına çizimler gerçekleştirilir.

Ayrıca abdominoplasti adına yapılan bu çizim kapsamında bazı fotoğraflar da çekilir. En az bir hafta süresi ile mutlaka korse kullanımı önemlidir. Bu sayede hemen ayağa kalkarak günlük işleri gerçekleştirme şansı elde edilebilir. Çok hafif de olsa bazı şişlik ve morluklar göze çarpabilmektedir. Doktor tavsiyesi bünyesinde birtakım ağrı kesiciler kullanılabilir. Bir ay içerisinde bütün bu şişlik ve morluklar tamamen yok olurken 6 ay içerisinde de fit bir vücut gözle görülür bir biçimde ortaya çıkar.

Karın Germe Estetiği Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Karın Germe Estetiği ameliyatı, gebelik sonrası karında oluşan çatlaklar ve gevşemeler veya aşırı kilo alıp vermeye bağlı sarkmalar ve gevşeme problemlerinde gerçekleştirilir. Bunun dışında hastanın karnının alt kısmında çatlakları varsa bu çatlaklardan çok ciddi rahatsız oluyor ve bunların gitmesini istiyorsa da bu tip durumlarda da karın germe estetiği ameliyatı gerçekleştirilir.

Karın Germe Estetiği Ameliyatından Ne Kadar Sonra Normal Hayata Dönebiliriz?

Karın germe estetiği yapılan bir hasta ameliyat sonrası bir gün hastanede tutulur. Hastayı bir gün sonra taburcu edecek duruma getirdikten sonra hasta evine sedyeyle yada ambulansla değil normal yürüyerek gidiyor. Tabi ki hastadan ilk gün dimdik ayakta durmasını bekleyemeyiz. Yavaş yavaş hasta normal şartlar altında 1 hafta sonra normal hayatına , işine eğer ki başka bir ülkeden geliyorsa yurt dışına dönecekse yurt dışına dönebilir. Bu tip hastalar için ilk bir haftalık dönemi istirahat şeklinde geçirmesi eger ki ağır bir iş yapıyor ise aktif bir iş yapıyor ise önerilir. Taburcu ettikten sonra hasta tabi ki tuvaletini kendi yapabilir. Çocuklarının kahvaltısını kendi hazırlayabilir. Bütün bunlarla ilgili bilgileri zaten hastalara verilmektedir.

Karın Germe Estetiği Öncesinde Özel Hazırlık Gerekir mi?

Karın germe estetiği ameliyatı öncesi tabi ki daha doğrusu bütün ameliyatlar öncesi bir takım hazırlıklar yapılır. Özel hazırlık nedir? Ameliyat öncesi aspirin kullanmamalıdır. Bu çok önemli. Ameliyata engel teşkil edecek bu tür ameliyatlar genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyata engel teşkil edecek sağlık problemleri varsa ya düzeltilmeli yada ilaçları varsa kullanmalı yada kullanmamalı. Bütün bunlar özel önerilerle hastalara bildirilir. Onun dışında hasta çok şişman ise çok kilolu ise ameliyat öncesi kilo vermesi karnını biraz gevşetmesi gibi bir takım öneriler olur. Hastalar bu konulara riayet ettiklerinde başarılı bir ameliyatla sonuçlanır.

Karın Germe Estetiği Öncesinde Özel Hazırlık Gerekir mi?

Karın germe estetiğine ameliyat dışında bir yöntem olmaz. Gevşemiş sarkmış olan bir deriyi ancak çıkarıp tekrar gergin ve sıkı bir hale getirebilirsiniz yani lazer gibi spor gibi uygulamalarla hastalar çok büyük bir fayda görmezler. En azından istedikleri oranda fayda görmezler. Karın germede artık o pörsümüş, buruşmuş, çatlamış, gevşemiş kısımları daha gergin daha sıkı bir hale getirebilirsiniz. Böylece daha verimli bir sonuç alabilirsiniz.

Karın Germe ameliyatı (Abdominoplasti) hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Yorumlar kapalı