karin-germe-abdominoplasti

Karın germe ameliyatı (Abdominoplasti) hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

KARIN GERME (ABDOMİNOPLASTİ)

Günümüz teknolojisi ile birlikte artık karın germe, karın estetiği operasyonları kapsamında, yoğun ve zorlu bir cerrahi bir müdahale yerine artık daha kolay yöntemler de uygulanabilmektedir. Bunlar, yağ aldırma yöntemleri liposuction adı altında gerçekleştirilen cerrahi yöntemlerdir.  Vaser liposuction ya da vaser lipoliz ile birlikte lipomatik gibi üst düzey teknoloji ile gerçekleştirilen yöntemler çok daha kolay bir biçimde fit bir vücuda erişme şansını vermektedir.

Ancak bölgesel yağlardan tamamen kurtulma imkanı sağlayan bu liposuction yöntemleri, her hastaya uygulanamamaktadır. Bazı hastalarda vücut gerçekleştirilen bu liposuction işlemleri sonrasında sıkılaşmamaktadır. Bu durumda karın germe ameliyatı kaçınılmaz hale gelir. Karın ve bel bölgesini de kapsayan bu karın germe ameliyatlarında sarkan fazla deri dokusu vücuttan alınarak düzgün bir görünüm elde edilir.

Karın germe ameliyatı çoğunlukla Liposuction/Vaser Liposuction/ Lipomatik gibi yağ aldırma ameliyatı ile birlikte uygulanır. Bunun sebebi bölgedeki fazla yağ hücrelerinin alınarak aynı bölgede tekrar yağ birikimi olmamasıdır. Karın germe ameliyatı kesili ameliyatlardır. Genel anestezi altında gerçekleştirilir. Vücut şekillendirme ameliyatlarının içerisinde en sık gerçekleştirilen ameliyatlardır.

Karın germe ameliyatı fiyatları operasyonun planının detaylarına, hastanın sağlık durumuna, doktorun tecrübesine ve uygulanacak tekniğe göre farklılık göstereceğinden net bir fiyat verebilmek için mutlaka ön görüşme ve muayene gerçekleştirilmelidir. Karın germe ameliyatlarında dikkat edilmesi gereken en önemli konu ameliyat sonrasında bölgenin kuru ve temiz tutulması, plastik cerrahınızın tavsiyelerini dikkatle uygulamanızdır.

Karın Germe ameliyatı (Abdominoplasti) hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Tıkla! Fiyat Al

Karın Germe Operasyonu Öncesi Yapılması Gerekenler

Öncelikle hasta mutlaka karın germe operasyonu adına buna psikolojik ve fizyolojik olarak hazır olup olmadığını doktoruyla birebir görüşüp karara bağlamalıdır. Daha sonra ise hasta operasyondan bir hafta kadar önce kan tahlillerini ve anestezi kontrollerini de mutlaka gerçekleştirilmelidir. Genel anestezi kapsamında gerçekleştirilen bir cerrahi estetik yöntemi olduğundan dolayı, abdominoplasti öncesi mutlaka aç olunmalıdır.

Deri altına gerçekleştirilen bu müdahale kapsamında herhangi bir organa hiçbir şekilde dokunulmamaktadır. Ayrıca tamamen sterilize halde olan ameliyathane koşullarında bu işlem gerçekleştirilmektedir. Diğer yandan yine bir hafta kadar öncesinde mutlaka sigara ve alkol ile birlikte bazı ilaçların da bırakılması ya da azaltılması önerilmektedir. Bu sayede daha sağlıklı bir operasyon gerçekleştirilmekte ve hasta aynı şekilde daha kısa bir süre içerisinde ayağa kalkabilmektedir. Cerrahi bir operasyon kapsamında ortaya çıkan morluk ve şişlikler vaser yöntemleri altında çok daha az bir biçimde kendisini göstermekte ve hızlı iyileşme süreci sunmaktadır.

Karın Germe Operasyonu Sonrası Yapılması Gerekenler

Öncelikle karın germe operasyonu kapsamında ameliyat sonrası mutlaka müdahale edilen bölge güneş ışınlarından belli bir süre korunmalıdır. Bu konuda özellikle siyah başta olmak üzere koyu renkli giysiler pek fazla tercih edilmemelidir. Operasyon sonrası daha net ve daha doğru bir durum ortaya çıkması için önceden uygulama yapılacak bölge adına çizimler gerçekleştirilir.

Ayrıca abdominoplasti adına yapılan bu çizim kapsamında bazı fotoğraflar da çekilir. En az bir hafta süresi ile mutlaka korse kullanımı önemlidir. Bu sayede hemen ayağa kalkarak günlük işleri gerçekleştirme şansı elde edilebilir. Çok hafif de olsa bazı şişlik ve morluklar göze çarpabilmektedir. Doktor tavsiyesi bünyesinde birtakım ağrı kesiciler kullanılabilir. Bir ay içerisinde bütün bu şişlik ve morluklar tamamen yok olurken 6 ay içerisinde de fit bir vücut gözle görülür bir biçimde ortaya çıkar.

 

Karın Germe Estetiği Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Karın Germe Estetiği ameliyatı, gebelik sonrası karında oluşan çatlaklar ve gevşemeler veya aşırı kilo alıp vermeye bağlı sarkmalar ve gevşeme problemlerinde gerçekleştirilir. Bunun dışında hastanın karnının alt kısmında çatlakları varsa bu çatlaklardan çok ciddi rahatsız oluyor ve bunların gitmesini istiyorsa da bu tip durumlarda da karın germe estetiği ameliyatı gerçekleştirilir.

 

Karın Germe Estetiği Ameliyatından Ne Kadar Sonra Normal Hayata Dönebiliriz?

Karın germe estetiği yapılan bir hasta ameliyat sonrası bir gün hastanede tutulur. Hastayı bir gün sonra taburcu edecek duruma getirdikten sonra hasta evine sedyeyle yada ambulansla değil normal yürüyerek gidiyor. Tabi ki hastadan ilk gün dimdik ayakta durmasını bekleyemeyiz. Yavaş yavaş hasta normal şartlar altında 1 hafta sonra normal hayatına , işine eğer ki başka bir ülkeden geliyorsa yurt dışına dönecekse yurt dışına dönebilir. Bu tip hastalar için ilk bir haftalık dönemi istirahat şeklinde geçirmesi eger ki ağır bir iş yapıyor ise aktif bir iş yapıyor ise önerilir. Taburcu ettikten sonra hasta tabi ki tuvaletini kendi yapabilir. Çocuklarının kahvaltısını kendi hazırlayabilir. Bütün bunlarla ilgili bilgileri zaten hastalara verilmektedir.

 

Karın Germe Estetiği Öncesinde Özel Hazırlık Gerekir mi?

Karın germe estetiği ameliyatı öncesi tabi ki daha doğrusu bütün ameliyatlar öncesi bir takım hazırlıklar yapılır. Özel hazırlık nedir? Ameliyat öncesi aspirin kullanmamalıdır. Bu çok önemli. Ameliyata engel teşkil edecek bu tür ameliyatlar genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyata engel teşkil edecek sağlık problemleri varsa ya düzeltilmeli yada ilaçları varsa kullanmalı yada kullanmamalı. Bütün bunlar özel önerilerle hastalara bildirilir. Onun dışında hasta çok şişman ise çok kilolu ise ameliyat öncesi kilo vermesi karnını biraz gevşetmesi gibi bir takım öneriler olur. Hastalar bu konulara riayet ettiklerinde başarılı bir ameliyatla sonuçlanır.

 

Karın Germe Estetiği Öncesinde Özel Hazırlık Gerekir mi?

Karın germe estetiğine ameliyat dışında bir yöntem olmaz. Gevşemiş sarkmış olan bir deriyi ancak çıkarıp tekrar gergin ve sıkı bir hale getirebilirsiniz yani lazer gibi spor gibi uygulamalarla hastalar çok büyük bir fayda görmezler. En azından istedikleri oranda fayda görmezler. Karın germede artık o pörsümüş, buruşmuş, çatlamış, gevşemiş kısımları daha gergin daha sıkı bir hale getirebilirsiniz. Böylece daha verimli bir sonuç alabilirsiniz.


11 Comments :

 1. Rafet Aralık 21, 2019 at 7:11 pm

  1 Yıl önce tüp mide ameliyatı oldum. Vücudumda sarkmalar var. Toplam bir fiyat verebilirmisiniz

  Reply
 2. Sultan Aralık 22, 2019 at 3:12 pm

  Kampanyanız halen devam ediyormu

  Reply
  1. admin Aralık 28, 2019 at 10:19 am

   Merhabalar Sultan hanım. Şu an devam eden bir kampanyamız mevcut. Detaylar için lütfen iletişim numaralarımız aracılığıyla bizimle irtibata geçin.

   Reply
 3. Melis Ocak 4, 2020 at 4:22 pm

  Yurtdışında yaşıyorum konaklama ve transfer sağlıyor musunuz?

  Reply
  1. admin Ocak 6, 2020 at 9:38 am

   Merhabalar Melis hanım yurtdışından gelen danışanlarımız için transfer ve konaklama hizmeti sağlıyoruz.

   Reply
 4. Safiye Ocak 17, 2020 at 6:43 pm

  fiyat?

  Reply
  1. admin Ocak 21, 2020 at 8:16 pm

   Merhabalar Safiye hanım karın germe ameliyatı fiyatları için sizlerle detaylı bir görüşme gerçekleştirebilmek adına lütfen bize numaranızı bırakın. Sizi arayalım.

   Reply
 5. Neslihan Şubat 21, 2020 at 1:52 pm

  liposuction fiyatını öğrenebilirmiyim?

  Reply
 6. Cem Haziran 17, 2020 at 4:05 am

  2 yıl önce sizde ameliyat oldum. Gözüm kapalı tavsiye ederim.

  Reply
 7. Ali Haziran 20, 2020 at 9:00 pm

  2 ameliyatta indirim kampanyası hakkında bilgi alabilir miyim?

  Reply
 8. Aytaç Ocak 12, 2021 at 1:56 am

  2 ameliyatta indirim kampanyası hakkında bilgi alabilir miyim?

  Reply

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.