Burun estetiği operasyonları hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

İlgili Operasyon

BURUN ESTETİĞİ

Farklı sebeplerden ötürü burun estetiği günümüzde artık teknolojinin de desteği ile birlikte insanların arzu ettikleri o rahatlığı sağlamaktadır. Görsel bir estetik altında, burun delikleri problemi ile birlikte eğri burun ya da bunun gibi farklı durumları yanı sıra, öz güvenin de yükseleceği doğal bir burun görünümü rinoplasti ile elde edilebilmektedir.

Ayrıca doğuştan gelen ya da daha sonra kazalar ile ortaya çıkan problemler nedeniyle, nefes alma zorluğu çeken kişiler adına da burun estetiği günümüzde büyük bir önem taşır. Tabii bu konuda mutlaka operasyon öncesi ve sonrası yapılması gereken birtakım durumları dikkat etmek gerekmektedir. Farklı teknik yöntemler kapsamında ve son teknoloji cihazlar ve aletleri ile gerçekleştirilen rinoplasti sayesinde değişik sebeplerden ötürü tamamen doğal bir durum görünümün elde etmek oldukça kolaydır. Ancak öncesi ve sonrası adına mutlaka uygulaması bazı tedbirler göz önünde bulundurulmalıdır.

Tıkla! Fiyat Al

Burun Estetiği Öncesi Yapılması Gerekenler

Özellikle burun estetiği öncesi doktor ile birebir olarak hastanın yapacağı konuşmalar kritik ve büyük bir önem taşımaktadır. Bunun temel nedeni ise kişinin mutlaka istediği form altında burun görünümünün elde edilmesidir. İyi bir diyalog bu konuda daha sonra hastanın istemediği bir durum söz konusu olduğu zaman revizyon burun estetiği problemini ortadan kaldırır.

Diğer yandan rinoplasti öncesi mutlaka kan sulandırıcı aspirin ve bunun gibi farklı ilaçlar alınmamalıdır. Sigara ile birlikte alkol ve benzeri içecekler mutlaka 7 gün önceden bırakılmalıdır. Ayrıca hasta ile doktor arasında yapılacak olan görüşmeler kapsamında, hastanın bu ameliyata hazır olup olmadığı konusunda bir rapor çıkarılmalıdır. Diğer yandan kan tahlilleri ile birlikte diğer klinik testler de detaylı bir şekilde yapılmalıdır.

Burun Estetiği Sonrası Uygulanması Gerekenler

Gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatı sonrası 6 saat geçtikten sonra sıvı gıdalar alınmaya başlanabilir. Eğer bu durumda herhangi bir mide bulantısı ya da kusma gibi durumlar söz konusu olmaz ise normal gıdalar da alınabilir. Mutlaka burun içinin solüsyonlarla yıkanması ve aynı zamanda krem kullanımı daha kolay bir nefes alma imkanı verir.

Yer çekiminin de etkisiyle ödemin oluşmaması adına mutlaka burun ameliyatı sonrası aşağı doğru eğilmemelidir. Bir iki gün içerisinde meydana gelecek morluklar ve şişlikler adına da soğuk su uygulaması yapılırken burun mutlaka bu dönem içerisinde güneşin güçlü etkisinden korunmalıdır. Yüz bölgesinde şiddetli bir su gelmeyecek şekilde rinoplasti  ameliyatı sonrası hemen duş alma imkanı elde edilebilir.

Mutlaka doktorun verdiği belirli süreler kapsamında düzenli olarak kontrollerin yapılmasına özen gösterilmelidir. Kemik kayması ya da kıkırdak bölümünde birtakım sorunların oluşmaması adına ise ilk 1 ya da 1,5 ay süresince gözlük takılmaması önerilir. Burada unutulmaması gereken diğer bir durum ise eğer hasta arzu ettiği o görseli ve rahatlığı yakalayamamış ise revizyon burun estetiği yapılması mutlaka bir yıl sonra gerçekleştirilmelidir.

Burun estetiği (Rinoplasti) ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz