boyun-germe-necklift

Boyun germe (Neck Lift) ameliyatı hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

BOYUN GERME AMELİYATI (NECK LIFT)

Boyun Germe Ameliyatı Nedir?

Zaman ve yaş ilerledikçe yüz genelinde meydana gelen sarkmalar artmaktadır. Yaşlanmanın en büyük belirtilerinden olan sarkmalar ve kırışıklıklar çoğunlukla 50’li yaşlara gelindiğinde oluşmaya başlamaktadır. Sadece yaşlılıkta değil, sık sık kilo alıp verildiğinde de bu sarkmalar ortaya çıkabilmektedir. Genellikle alında ve yüzün çevresinde bulunan sarkmalar, belirli bir yaştan sonra kişiyi estetik görüntüden yoksun bırakmaktadır.

Yüzün altında ve boyun arasında gerçekleşen bollaşmalara ve sarkmalara da yüz ovalinin bozulması denilmektedir. Oluşan bollaşma ve sarkma da boyun germe ameliyatı olarak bilinen estetik yöntem ile tedavi edilebilmektedir. Türkiye’de uzun süre önce uygulanmaya başlanan yöntem, kısa süreler içerisinde bitirilebildiği için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Oluşan talep fazlalığı nedeniyle de boyun germe ameliyatı (neck lift) sık sık uygulanmaya başlamıştır. Bu operasyon yüz bölgesine uygulanan; yüz germe, kaş kaldırma, göz kapağı estetiği, alın germe ameliyatı gibi pek çok farklı operasyon ile birlikte uygulanabilir.

cerrahim-com-slider-iletisim

Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatından farklı olarak boyun germe ameliyatında daha farklı işlemler yapılmaktadır. Kulağın arka kısmından açılan kesikler, saçlı deri altında bulunacak şekilde açılmaktadır. Bu sayede boyun germe ameliyatı olacak kişilerde yapılan kesik izleri dikkat çekmemektedir. Boyunda yer alan deri ve yine bu bölgedeki kaslar üst kısıma doğru gerdirilmektedir. Boyun germe işlemi tamamlandıktan sonra da derinin içerisinden dikiş atılmaktadır. Eğer bolluk veyahut da sarkıklık çok fazla ise derinin kesilmesi tercih edilmektedir. Bu sayede boyun genelinde meydana gelen sarkıklıklar ve kırışıklıklar büyük ölçüde ortadan kalkmaktadır.

  Boyun germe ameliyatı boyunca kesikler sadece kulak arkasında yer alan saçlı bölgeden açılmaktadır. Bu sayede operasyona giren kişilerde herhangi bir şekilde iz gözükmemektedir. Çenenin bir miktar altında gerçekleşen fazla yağlanma, kaslarda gevşeme, bu gelişmeler ile birlikte de doğal olarak oluşan sarkmalarda boyun germe ameliyatı tercih edilerek her türlü sorundan kolay bir şekilde kurtulmak mümkündür.

Boyun germe operasyonunda kimi zaman alt çene ile de işlem gerçekleştirilmektedir. Alt çenede eğer yağ miktarı fazla ise, liposuction olarak bilinen yöntem ile bu fazlalık yağ miktarı eritilerek vücuttan atılmaktadır. Yapılan işlem sonrasında fazla yağdan dolayı meydana gelen sarkmalar en düşük seviyeye indirilecektir. Bu süreçten sonra da boyun germe ameliyatı başlatılarak, kişinin beklentisi büyük ölçüde karşılanacaktır.

İyileşme Süreci

Boyun germe ameliyatı bittikten sonra kısa bir süre içerisinde boyun genelinde kasılmalar, ağrılar, şişmeler veyahut da morluklar hissedilebilmektedir. Boyun genelinde oluşan yer yer uyuşukluklar da diğerleri gibi tamamen normaldir. Bu tür durumlar meydana geldiğinde genellikle ağrı kesici kullanımı tavsiye edilmektedir.

Operasyon tamamlandıktan sonra kişi 3 gün içerisinde günlük yaşantısına geri dönebilmektedir. Bu nedenle son derece rahat bir operasyondur. İşlem sonrasında meydana gelen şişlikler de yaklaşık 10 gün boyunca belirli aralıklarla devam edebilmektedir. Bu süreç de tamamlandıktan sonra kişi ortalama olarak 5 ay boyunca ağır aktiviteler gerçekleştirilmemeli ve boynuna zarar vermemelidir. 5 ay sonrasında boyun derisi tamamen oturacağı için hareketlerde herhangi bir şekilde kısıtlama yapılmamaktadır.

Boyun germe (Neck Lift) ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz