yuze-yag-enjeksiyonu

Yüze yağ enjeksiyonu hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

YÜZE YAĞ ENJEKSİYONU

Yüz ve vücudun farklı bölgelerinde dolgunluk sağlamak amacıyla tercih edilen enjeksiyon uygulaması, genellikle karından alınan yağların ihtiyaç duyulan yerlerde kullanıldığı işleme verilen addır. Yüze yağ enjeksiyonu; alın bölgesi, yanaklar, dudaklar, çene ucu, kalça ya da bacaklarda bulunan çökük alanların estetik açıdan daha güzel görünmesini sağlar.

Özel enjektörler yardımıyla yapılan uygulamada yağlar; karın, bel ve kalça bölgesinden alınır. Liposuction yaptıran adayların kol ya da karın bölgesinden alınan yağlar, enjeksiyon işleminde kullanılır. Genel olarak bakıldığı zaman lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilen işlem son derece basit ve risksizdir.

Yağ Enjeksiyon İşlemi Nerelerde Kullanılır?

Yağ enjeksiyon işlemi en çok yüz bölgesinde kullanılır. Kalça şeklini düzeltmek, çökükleri gidermek, dudakları kalınlaştırmak, elmacık kemiklerinin belirgin olmasını sağlamak ve ağız kenarındaki kırışıklıkların giderilmesinde kullanılan yağlar, kazalardan sonra oluşan estetik problemlerin giderilmesinde de tercih edilir. Göğsünü büyütmek isteyen kadınların bel ve karın bölgelerindeki yağlardan yararlanılarak kalıcı ve doğal bir görünüm elde edilebilir. Göğüs operasyonlarının gerekli görülmesi halinde 1 yıl sonra tekrar edilmesi gerekir.

Tıkla! Fiyat Al

Yağ Enjeksiyonu Hakkında Merak Edilenler

Yüze yağ enjeksiyonu yaptıracak olan kişinin uygun bölgelerinden alınan yağlar, yıkama ve santrifuj gibi işlemlerden geçirilerek yeniden kullanıma hazır hale getirilir. Herhangi bir kesinin gerekmediği uygulama esnasında kullanılır hale getirilen yağlar özel enjeksiyonlar yardımıyla ilgili bölgeye yerleştirilir. Transfer edildikleri bölgeye uyum sağlayan yağlar, uygulamanın başarısı için önemli bir ölçüt olarak kabul edilir. Alınan yağlarda doku kaybının yaşanmaması için transfer işleminin doğru yer ve şartlar altında tamamlanması son derece önemlidir.

Yağ hücrelerinin canlı bir şekilde transfer edilebilmesi için; yağın alınış ve aktarılışında kullanılan malzemeye kadar pek çok farklı faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Belli durumlarda yağ enjeksiyonun tekrarı gerekse de özellikle vücudun hareketsiz bölgelerinde uygulamanın başarılı olma ihtimali daha yüksektir. Transfer edilen yağların ortalama olarak yarısından fazlası 6 ay sonra bile kalıcılığını net bir şekilde gösterir.

İşlem Öncesinde ve Sonrasında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

 Yüze yağ enjeksiyonu yaklaşık olarak 1 saat sürer. Uygulama basit bir şekilde tamamlansa da ortamın steril olması şarttır. Artan yağlar uygun şartlarda saklanarak yeniden kullanılabilir. İşlem öncesinde hastaların kan sulandırıcı kullanımına son vermesi tavsiye edilir. Yine sürekli kullanılan ilaçlar hakkında da doktora bilgi verilmesi gerekir. Enjeksiyon işlemi lokal ya da genel anestezi altında yapılsa da hasta aynı gün içinde günlük hayatına devam edebilir.

            Yüze yağ enjeksiyonu işleminin ardından bölgede oluşması muhtemel şişliklere soğuk uygulaması yapılabilir. Bölgede ilk 2 gün boyunca görülecek şişlikler zaman içinde yerini doğal bir görünüme bırakır. Bölge uygulamanın üstünden 24 saat geçtikten sonra yıkanabilir ve nemlendirici kremlerle desteklenebilir. Sıcak ve buhar ödem oluşturabileceği için bu ortamlardan kaçınmak gerekir. İlk haftanın sonunda bölgenin hafif masajlarla rahatlatılması önemlidir. Oluşabilecek morluklar 5.günün sonunda yavaş yavaş ortadan kalkacaktır.

Yüze yağ enjeksiyonu hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

7 Comments :

 1. Gülay Ocak 13, 2020 at 7:39 pm

  2 yıl önce sizde ameliyat oldum. Gözüm kapalı tavsiye ederim.

  Reply
  1. admin Ocak 21, 2020 at 8:17 pm

   Gülay hanım güzel yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Tekrar görüşmek dileğiyle saygılar.

   Reply
 2. Hicran Şubat 24, 2020 at 1:10 am

  Yüzümdeki kırışıklıklara yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum fiyatı nedir?

  Reply
 3. Şenay Mart 9, 2020 at 4:44 am

  Estetik fiyatları nedir?

  Reply
  1. admin Nisan 12, 2020 at 2:54 pm

   Merhabalar. Operasyon fiyatları ve sorularınız için iletişim numaralarımızdan asistanlarımıza ulaşabilirsiniz.

   Reply
 4. Reni Temmuz 27, 2020 at 5:18 pm

  Kaş kaldırma yapıyor musunuz?

  Reply
 5. Gülümser Ağustos 15, 2020 at 4:46 am

  Karın bölgemdeki sarkma için karın germe ameliyatı olmak istiyorum. Fiyatlar nedir?

  Reply

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.