YAĞ ENJEKSİYONU

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Bazı kişilerin yüzünde veyahut da vücudunun farklı kısımlarında dolgunluk yoktur ve kişi bu detaylardan pek hoşnut değildir. Bu nedenle de yağ enjeksiyonu gibi çeşitli yöntemler ile dolgun olmayan kısımlar dolgunlaştırılır. Yanaklarda, alında, dudaklarda, çene ucunda, kalçada ve bacaklarda uygulanabilen yöntem, kişileri büyük ölçüde tatmin etmektedir. Belirtilen yerlerin tamamında operasyon gerçekleştirmekte ve vücuda yağ enjeksiyonu verilerek bölge genelinde dolgunluk sağlanmaktadır. Bu sayede estetik görüntü daha tatmin edici bir hâl almaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yağ enjeksiyonu adı verilen yöntem çoğunlukla lokal anestezi ile yapılmaktadır. Çoğunlukla lokal tercih ediliyor olsa da, işlemin yapılacağı yere bağlı olarak genel anestezi de kullanılabilmektedir. Bu sayede kişi vücuda yağ enjeksiyonu verilirken herhangi bir şekilde ağrı, sızı hissetmemektedir.

Enjekte edilecek yağlar santrifuj ve yıkama adı verilen işlemlerden geçerek transfer yapılabilir hale getirilmelidir. Daha sonraki süreçte uygun bir enjektöre aktarım gerçekleştirilerek, dolgunlaştırılacak bölgeye uygulama yapılır. Vücuda yağ enjeksiyonu aktarılırken herhangi bir şekilde kesik oluşturulmayacağı için vücutta operasyon izi kalmamaktadır. Bu sayede kişinin estetik anlamdaki beklentisi büyük ölçüde karşılanmış olur.

Tıkla! Fiyat Al

Yağ Enjeksiyonu Hangi Bölgelere Uygulanır?

İşlem vücudun farklı bölgelerine uygulanabilmektedir. Fakat yağ enjeksiyonu genellikle yüzde tercih edilmekte ve yüzün çeşitli bölgelerine uygulanmaktadır. Dudakların daha kalın ve dolgun gözükebilmesi amacı ile işlem gerçekleştirilebileceği gibi, ağız kenarlarında meydana gelen kırışıklıklarda da yağ enjeksiyonu ile ortadan kaldırılabilmektedir. Elmacık kemiklerini daha belirgin bir hale getirmek amacı ile kullanılabilen yöntem, çenenin büyütülmesi için de tercih edilebilmektedir.

Elmacık kemikleri görünür olmayan kişiler yağ enjeksiyonu adlı yöntemi kullanarak bu kemikleri belirginleştirmekle kalmayıp, operasyon öncesinde de bir prova yaparak bitmiş halinin nasıl olacağına dair bilgi edinebilmektedir. Bu sayede sonuç eğer tatmin edici olur ise işleme başlanmakta ve vücuda yağ enjeksiyonu verilmesi ile istenilen bölge dolgunlaştırılmaktadır. Yağlar belirli bir süre sonra bir miktar eriyeceği için, yağ enjeksiyonuna ek olarak bir de implant uygulaması gerçekleştirilmektedir. Bu sayede yapılan işlemin kullanım süresi arttırılmakta, hatta yapılan işlem kalıcılık sağlamaktadır.

Yağ enjeksiyonu yüze uygulanabileceği gibi kalçaya da uygulanabilmektedir. Kalçada ve bacaklarda meydana gelen çöküklükler, enjeksiyon işlemi ile giderilebilmektedir. Vücut genelinde zamanla oluşan deformeler veya kazalardan sonra oluşan çöküklerin büyük çoğunluğunda yağ enjeksiyonu kullanılabilmektedir. Bu sayede estetik operasyonun kullanım alanları artmakta ve hizmet yaygınlaşmaktadır.

İyileşme Süreci

İşlem tamamlandıktan sonra ilk 2-3 gün bölge ve çevresinde bir takım şişkinlikler meydana gelebilmektedir. Oluşan şişlikler zamanla azalarak kaybolmaktadır. Fakat dudak çevresinde yapılan enjeksiyon işlemlerinde bu süre uzayabilmektedir. Operasyonun tamamlanmasının üstünden yaklaşık 5 gün geçtikten sonra nemlendirici kremler ile ufak ufak masaj yapılmalıdır. Bu sayede şişkinlikler bölge geneline dağıtılacaktır. Bir süre sonra da şişkinlikler tamamen gidecek ve kişi herhangi bir şekilde ağrı hissetmeyecektir.

Yağ enjeksiyonu ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

4 Comments :

 1. Duygu Aralık 14, 2019 at 1:20 am

  Kampanyanız halen devam ediyormu

  Reply
  1. admin Aralık 15, 2019 at 11:07 am

   Merhaba Duygu hanım. Şu an devam eden bir kampanyamız mevcut detaylar için numaranızı bırakın. Sizi arayalım.

   Reply
 2. Sevgi A. Haziran 16, 2020 at 6:17 am

  liposuction fiyatını öğrenebilirmiyim?

  Reply
 3. İsmail Kasım 8, 2020 at 5:56 pm

  Karın bölgemdeki sarkma için karın germe ameliyatı olmak istiyorum. Fiyatlar nedir?

  Reply

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.