sakal-ekimi-beard-transplantation

FUE Sakal ekimi hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

FUE SAKAL EKİMİ

Günümüz teknolojisi ile birlikte tamamen profesyonel bir biçimde gerçekleştirilen sakal ekimi işlemi kapsamında, oldukça olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Sakalın gereksiz görülen yerlerinden alınan kökler sayesinde seyrek kısımları daha sık hale getirmek için ekim gerçekleştirilir. Örneğin elmacık kemiği bölümünde bulunan kıllar genel olarak alınır ve arkasından, meydana gelen seyrek bölümündeki sakal noktalarına ekim yapılır. Bu sayede daha dengeli ve düzgün bir görünüm sakal ekimi sonrası ortaya çıkar.

Titiz bir çalışma altına gerçekleştirilen sakal ekimi işlemi, 0.6 ya da 0.7 milimetrelik uçlar ve ellerle gerçekleştirilmekte, tam bir sakal görünümü ortaya çıkmaktadır. Bu kapsamda sakal alt bölgesi, göğüs bölgesi ya da elmacık kemikleri ile birlikte ense kısmından da yine kökler alınmak suretiyle seyrek kısımlara ekim yapılmaktadır. Diğer yandan çok dikkat çekmeyen kısımlardan alınmak suretiyle bu işlem yapıldığından dolayı, kalıcı epilasyon sağlaması ile birlikte sakal ekimi sonrası ayrı bir avantaj yakalanmaktadır.

Profesyonel Sakal Ekimi

Bu alanda büyük bir tecrübeye sahip olan uzman kişiler kapsamında ve tamamen sterilize merkezlerde gerçekleştirilen sakal ekimi işlemi, özellikle de birtakım sebeplerden dolayı seyrek bölenlere daha çok uygulanmaktadır. Bazı hastalıklar ile birlikte doğuştan gelen bölgesel seyreklikler kötü bir izlenim ortaya çıkarmakta ve sakal bırakma durumuna fırsat vermemektedir. Eğer kişinin hiç sakalı yok ise o vakit ortalama 1000 ile 3000 arasında kök toplanır.

Tamamen kötü olan kişinin bıyık bölümünden ve çene kısmında ortalama 400 kök alınır ve buna göre ekim gerçekleştirilir. Yalnızca bıyık için ekim yapıldığında 400 ile 840 arasında bir toplama yeterlik edebilmektedir. Ancak tamamen bir sakal ekim işlemi yapılmak istendiğinde ise 3000 kadar kök alımı güzel bir sonucu sakal ekimi sonrası sunar. Doğuştan gelen birtakım problemler veya sonradan oluşan seyreklikler kapsamında, günümüzde farklı ve özel teknolojiler altında sakal ekimi sonrası oldukça olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

Sakal Ekimi Sonrası

Özellikle sakal ekimi sonrası ilk 1 ya da 2 gün içerisinde pek fazla bir şey sorun olmasa ya da görülmese de bir iki hafta içerisinde pembemsi bir görünüm ortaya çıkar. Çok alım yapılan yerlerde herhangi bir iz kalmayacağı gibi yapılan araştırmalar kapsamında ense bölümünden yaklaşık 10 bin kadar çok alınsa dahi herhangi bir sorun ortaya çıkmamaktadır.

Gerçekleştirilen sakal ekimi sonrasında iğne batırılmış olan yerlerde birtakım koyu kırmızı renkler ortaya çıkabilmektedir. Ancak ilk yıkamanın ardından bu görünüm tamamen ortadan kalkar. 2 ya da 3 gün aradan sonra ise sakal görünümü ortaya çıkmaya başlar. Yapılan müdahale sonrası iki üç gün içerisinde bir takım sivilce tarzı görünümler de meydana gelebilirken bu durum 2 hafta içerisinde tamamen yok olur. 15 gün sonra ise tamamen düzgün bir sakal görünümü oluşturulabilirken 1 ay sonra sakal tıraşı yapılabilir.

Sakal ekimi hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!