brazilian-butt-lift-popo-estetigi-popo-protezi

Popo estetiği ameliyatı hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

POPO ESTETİĞİ AMELİYATI (BRAZILIAN BUTTOCK LİFT)

Kalçalar kadınların estetik yapısını ve vücut hatlarını ön plana çıkartan en önemli bölgeleridir. Her bayan vücut hatlarını en iyi şekilde sergileyeceği, dik, yuvarlak ve dolgun kalçalara sahip olmak ister. Hatta günümüzde popo estetiği olarak bilinen kalça operasyonlarına sadece kadınlar değil, erkeklerde başvurmaktadır. Gluteoplasti olarak bilinen popo estetiği, kişinin fiziksel yapısına bağlı olarak kalçaların daha dik, yuvarlak ve estetik görünmesini sağlayan operasyondur.

Estetik hekim tarafından yapılan bu operasyonlarda farklı yöntemlerden yararlanılabilir. Hem daha kullanışlı hem de daha estetik görünen popo protezipopo estetiği için uygulanan yöntemler arasında yer almaktadır. Ayrıca hastanın vücudunda alınan kendi yağları ile yağ enjeksiyonu yapılabilir ve popoya hacim kazandırılır.

Tıkla! Fiyat Al

Popo Protezi Nasıl Uygulanır?

Popo protezi her estetik kalça operasyonunda uygulanmamaktadır. Popo estetiği için uygulanan tedavi yöntemleri kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu açıdan popo protezi uygulanması için öncelikle hastanın yeterli ya da yetersiz birtakım unsurları bünyesinde bulundurması gerekmektedir. Öncelikle, popo protezi uygulanması için hastanın kalça yağ dokusunun yeterli oranda bulunmaması gerekmektedir. Yani, kişinin kalçası üzerinde yetersiz yağ dokusu mevcutsa, bu yağ dokusunu dengelemek ve kalçayı daha dolgun göstermek için popo protezi tedavisinden faydalanılır.

Bu tedavi yöntemi kalçaların hem daha dik durmasını sağlar hem de vücut hatlarına göre daha estetik bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Ayrıca, bu yöntem ile kalçalarda bulunan yağ seviyesi de dengelenmiş olur. Uygulanacak olan protez kalça üzerinde küçük bir kese üzerinden popoya yerleştirilmektedir. Her protez kişiden kişiye farklı ebatlarda uygulanmaktadır. İşlem sonrasında hastanın kalça bölgesinde herhangi bir yara ya da ameliyat izi de bulunmamaktadır.

Popo Estetiği Sonrası ve İyileşme Süreci

 Popo estetiği yapılacak hasta genel anestezi ile ameliyata girmektedir. Bazen operasyon süreci kişiden kişiye değişebildiği için ameliyat yaklaşık olarak 2 ya da 3 saat sürebilmektedir. Ameliyat sırasında uygulanacak tedavi yöntemi kesinlikle yapılan muayene ardından estetik uzman tarafından belirlenmektedir. Kişi uygulanan tedavilerde sadece popo protezi değil, popo estetiği adına yağ enjeksiyonu ile operasyon ya da yalnızca popo kaldırma ameliyatı da uygulanabilir. Genel olarak uygulamada tedavi yöntemlerinin süresi benzerdir. Hasta operasyonu atlattıktan sonra hastanede kalması gerekmez.

Operasyonun hemen ardından doktor muayenesinden sonra hastaneden taburcu edilebilir. Ameliyatın istenilen sonucu vermesi için kalça bölgesine özel bir korse kullanılması gerekir. Bu korse, kalçaların daha düzgün şekil almasına yardımcı olacaktır. Yaklaşık olarak 5 hafta kadar kullanılan bu korseler, estetik doktor önerisi üzerine kullanımı bırakılabilir. Popo protezi uygulanan hastalar, diğer yöntemlere göre daha dikkatli hareket etmelidir. Gerek spor yaparken gerekse oturup kalkarken duruş pozisyonlarına önem vermelidir.

Operasyonun iyileşme süreci 5 ile 10 gün kadardır. Bu süreçte kalça üzerinde şişlik ve hafifte olsa acı hissedilebilir. Fakat, bu durumlar geçici olduğu için hasta üzerinde bir risk oluşturmamaktadır. Gerçek anlamda kalçaların şekil alma süresi ise 6 ay kadar. Bu süreden sonra kişi estetik olarak dik ve dolgun kalçalara sahip olabilir.

Popo estetiği ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

No Comments :

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.