meme-asimetrisi-ameliyati

Meme asimetrisi ameliyatı hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

MEME ASİMETRİSİ AMELİYATI

Meme Asimetrisi Nedir?

Meme asimetrisi, son dönemlerde oldukça sık rastlanan bir problemdir. Göğüslerin farklı bir şekilde büyümesi ve orantısızlığın ortaya çıkması, meme asimetrisi adı verilen probleme sebep olmaktadır. Bazı kişilerde bu eşitsizlik ufak miktarda olduğu için fazla dikkat çekmemektedir. Bu nedenle de kişi bu farklılığı kabullenmekte ve bu şekilde yaşamaktadır. Fakat bazı kişilerin göğüslerinde de aşırı miktarda orantısızlık olabilmektedir. Bu tür durumlarda meme asimetrisi ameliyatı gerçekleştirilmektedir. Yapılan ameliyat ile kişi istediği göğüs görüntüsüne kavuşabilmektedir. Dolayısıyla istenilen estetik görünüm sağlanabilmektedir.

Göğüslerdeki Büyümenin Sebepleri

Göğüslerin büyümesinde birçok farklı etken bulunmaktadır. Bu etkenlerin neredeyse tamamı meme asimetrisi probleminin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle de belirtilen hususlara fazlasıyla dikkat etmek gerekmektedir. Gebelik sonrasında kilo almaya bağlı olarak göğüslerinde boyutlarında değişiklikler meydana gelebilmektedir. Doğum yapıldıktan sonra kişi emzirmeye başlayacağı için emzirme döneminde de memeler büyüyebilmekte ve tek memeden emilmesinden dolayı meme asimetrisi ortaya çıkabilmektedir.

Bazı kişiler sık sık kilo alıp verebilmektedir. Bu göğüslerin ölçüsüz bir şekilde büyümesini ve küçülmesine sebep olmaktadır. Dolayısıyla meme asimetrisi ortaya çıkabilir ve ameliyata ihtiyaç duyulabilir. Hormonal olarak veya genetik olarak da memelerde farklılıklar gözlemlenebilmektedir. Kullanılan ilaçların yan etkilerine bağlı olarak da yine aynı şekilde meme asimetrisi ortaya çıkabilmektedir.

Tıkla! Fiyat Al

Meme Asimetrisinin Çeşitleri

Meme asimetrisinin oldukça fazla çeşidi bulunmaktadır. Tek meme normal boyutta iken, diğer meme küçük, büyük olabilmektedir. Benzer şekilde tek meme büyük boyutta iken yine diğer meme küçük ve normal seviyede olabilmektedir. Bu farklılıklardan dolayı da meme asimetri ameliyatı boyunca kişiye farklı yöntemler ile tedavi uygulanmaktadır. Tek memesinin boyutu küçük olduğu zaman yağ enjeksiyonu yapılmakta veyahut da silikon protez eklenmektedir. Bu sayede küçük memenin boyutu arttırılabilmektedir.

Benzer şekilde büyük memelerde de küçültme işlemine gidilmektedir. Bu kısımda farklı bir estetik operasyon uygulanmaktadır. Fakat her ne kadar farklı işlemler uygulanıyor olsa da meme asimetri ameliyatıaltında gerçekleştirildiği için kişi uzun süreler boyunca tedavi altında olmamaktadır. Dolayısıyla göğüslerinin orantısız olduğunu düşünen kişiler kısa bir süre içerisinde problemlerinden kurtulabilmektedirler.

İyileşme Süreci

Meme asimetrisi yaşı ilerlemiş kadınlarda sonradan ortaya çıkabileceği gibi, doğuştan da ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle iki meme arasındaki orantısızlık farkına varıldığında direkt olarak tedavi olmak gerekmektedir. Meme asimetrisi ameliyatı ile kişi istediği görüntüye kavuşabilmekte ve göğüslerinin farklı oranlarda olmasına tahammül etmek zorunda kalmamaktadır.

Meme asimetri ameliyatı sonrasında kişinin sporcu sütyeni takması tavsiye edilmektedir. Buna ek olarak özel korseler de tercih edilebilir. Göğüslerin şekli değiştirildiği için, kesinlikle ağır yük kaldırmamak gerekmektedir. Benzer şekilde, meme asimetri ameliyatı sonrasında sigara da içilmemelidir. Geceleri genellikle sırt üstü yatılmalıdır. Bu yatış süresi de 10 gün ile sınırlandırılmıştır. Bu süre sonucunda kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Meme asimetrisi ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

1 Comment :

  1. Hicran Aralık 22, 2020 at 4:51 am

    Karın gerdirme fiyatı ne kadar

    Reply

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.