liposuction-yag-aldirma

Liposuction (Yağ aldırma) ameliyatları hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

LİPOSUCTİON (YAĞ ALDIRMA)

Liposuction, estetik amaçlı yapılan ve sıklıkla tercih edilen operasyon çeşitlerinden biridir. Liposuction adı verilen yağ alma işlemi karın, kalça, bacak, kol, yüz gibi çeşitli bölgelerde uygulanabilmektedir. Zayıflama yöntemlerine olumlu yönde cevap vermeyen vücut, yağ aldırma işlemi ile şekillendirilebilmektedir. Dirençli yağ dokularının alınması sayesinde vücut hatları göz ile görülür şekilde değişmekte ve şekillenmektedir. Bu nedenle de yağ alma yöntemi kiloları ile mücadele eden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Yağ Aldırma Ameliyatı İyileşme Süreci

Liposuction, bölgeye ve hastanın sağlık durumuna göre lokal ya da genel  anestezinin uygulanması ile gerçekleştirilen bir operasyondur. Operasyon tamamlandıktan sonra kişi yaklaşık 3 gün içerisinde işine dönebilmekte, 1 hafta içerisinde de normal yaşantısına tekrardan kavuşabilmektedir. Normal yağ aldırma ameliyatında bir takım morarmalar meydana geliyor olsa da, lazer yönteminde kişi herhangi bir şekilde ağrı hissetmemekte ve iyileşme süresi daha kısa sürmektedir. Bu nedenle de Liposuction operasyonuna girecek olan kişiler tarafından genellikle LazerLipo, Vaser Liposuction gibi yöntemler de tercih edilmektedir.

Liposuction fiyatları (yağ aldırma fiyatları) müdahale yapılacak bölgeye ve kişiye göre farklılık göstereceğinden sabit değildir. Liposuction fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için mutlaka uzman tarafından ön görüşme gerçekleştirilmelidir.

Liposuction teknolojileri her geçen gün daha da gelişerek yeni teknikler ve cihazlar ile yapılmakta ve her gelişen teknik ile vücuttan tek seferde daha fazla yağ miktarı alınabilmektedir. Son dönemde popüler olarak uygulanan Lipomatik (Ultrasonik Liposuction) işlemi de bunlardan biridir. Lipomatik işlemi ile bilinen klasik liposuction ameliyatlarından daha fazla yağ miktarı tek seferde vücuttan alınabilmektedir. Ayrıca Lipomatik tekniği ile hem operasyonu gerçekleştiren plastik cerrahın sarfettiği efor azalmakta hem de tekniğin avantajlarından dolayı hastaların iyileşme süreci kısalmaktadır. Ayrıca pek çok hastada klasik liposuction ile birlikte kesili germe ameliyatları gerekirken Lipomatik ile germe ameliyatlarına gerek kalmadan efektif sonuçlar alınabilmektedir.

Liposuction (Yağ aldırma) ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Tıkla! Fiyat Al

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatları, liposuction (Yağ Aldırma) operasyonu düşünen ya da ameliyat olmaya karar vermiş kişiler tarafından araştırılan konulardan belki de ilki. Liposuction ameliyatının fiyatı tamamen kişinin sağlık durumuna, liposuction uygulanacak bölgeye, operasyonun yapıldığı hastaneye ve tabii ki uygulanacak liposuction tekniğine göre değişiklik göstermektedir.

Ancak genel anlamda liposuction fiyatları hakkında bilgi vermek gerekirse 10.000 TL’den 30.0000 TL’ye kadar çok geniş bir fiyat aralığı söylemek mümkündür. Yukarıda da bahsettiğimiz şekilde operasyon detayları belirlenmeden net bir fiyat belirlenmesi mümkün değildir. Ancak zaman zaman gerçekleştirilen liposuction kampanyaları ya da kombine estetik operasyonlarda indirimlerin uygulanması gibi durumlarda çok daha uygun fiyatlara liposuction yaptırmak mümkün olabilir.

Liposuction Kimlere Uygulanır?

Liposuction operasyonuna girecek kişilerin ilk olarak beklentisi gerçekçi seviyede olmalıdır. Tamamen kilo verilmesini sağlamayan ameliyat, daha çok bölgesel şekilde incelmeyi mümkün kılmaktadır. Bu nedenle de vücudun şekillendirilmesi için liposuction adlı yağ alma operasyonu tercih edilmelidir. Kilolarda arınmak için değil, inatçı yağlardan kurtulabilmek için tercih edilen yöntem, rahatsız olunan bölgeleri diğer kısımlar ile daha uyumlu hale getirmektedir.

     Liposuction yönteminden hamile veya emzirme döneminde olmayan kişiler ve herhangi bir şekilde sağlık problemi yaşamayan kişiler faydalanabilmektedirler. Herhangi bir yaş sınırlaması olmasa da, yaş ilerledikçe vücut gerginliğini kaybetmeye başladığı için yaşı fazla olan kişilerde operasyon büyük ölçüde olumlu sonuç vermeyecektir. Bu nedenle de yaşı ilerlemiş kişilere Liposuction’dan sonra vücut germe gibi estetik operasyonlar da yapılmalıdır. Bu kişilerin haricinde diri bir vücuda sahip olan kişiler operasyondan faydalanabilmektedirler.

Yağ alma operasyonu şeker ve kalp hastalığı yaşayan kişilere uygulanmamaktadır. Akciğerlerinden problemi olan ve dolaşım ile ilgili sıkıntı yaşayan kişilere de operasyonun yapılması tavsiye edilmemektedir. Yakın tarihlerde bir ameliyat geçirilmişse de Liposuction operasyonuna girilmemesi gerekmektedir.

Liposuction Nasıl Uygulanır?

Liposuction yöntemi oldukça basit bir şekilde uygulanmaktadır. İnatçı yağların bulunduğu bölgeye 2 milimetrelik ufak kesikler açılmaktadır. Bu delikler aracılığı ile de yağlara ulaşılarak, eritme işlemi yapılmaktadır. Parçalanan ve eritilen yağların tamamı vakumlama yöntemi ile vücuttan alınmaktadır. Kesiklerin olduğu yerlerin gözükmemesi için de genellikle yağ alma operasyonunda iç çamaşırının altında kalan noktalar tercih edilmektedir. Bu nedenle estetik bir problem yaşamadan operasyondan faydalanmak mümkündür.

Normal Liposuction ’da kesik açılmasından farklı olarak, lazer destekli operasyonlarda lazer ışını ile yağ alma işlemi yapılmaktadır. Eritilen yağlar tekrar kesikler açılarak, vakumlanarak vücuttan atılmaktadır. Bu iki yöntemden farklı olarak Lazer Liposuction ya da Vaser Liposuction da tercih edilebilmektedir.

 

Liposuction Ameliyatında Hangi Teknikler Kullanılır?

Liposuction ameliyatında öncelikle hastanın durumuna göre hastanın beklentisine göre veya hastada alınacak bölgeye göre ya da hastanın alınacak bölgesine göre hastaya lokal yada genel anestezi altında gerçekleştirilebilir. Lokal yada genel anestezi estetik cerrahın tercihine göre değişir. Hastaya ameliyat öncesi gerekli bilgiler verilir. Ameliyathane salonuna alınır. Hastanın işlem yapılacak bölgeleri belirlenir. Bu bölgeler işaretlenir, fotoğraflar çekilir akabinde de bölgeye özel bir takım sıvı enjekte edilir.

Enjekte edilen sıvı o bölgedeki yağ hücrelerinin hem şişmesini kan damarlarının büzülmesini sağlayan hem de ağrısını azaltan bir uygulamadır. Bu işlemden sonra belli bir süre beklenir. Verilen sıvının etki göstermesi beklenir. Daha sonra yağ alma işlemine başlanır. Çok küçük deliklerden girilerek ki ;mekanizması arkasında vakum olan bir kanül vardır bu kanül yağlı bölge içerisinde hareket ettirilerek oradaki parçalanmış olan yağ hücrelerinin emilmesi bir yerde toplanması prensibine dayanmaktadır. Liposuction aslında kolay bir yöntem düzenli ehil ellerde yapıldığı takdirde çok güzel sonuçlardan birini veren hatta plastik cerrahinin mucizevi yöntemlerinden biridir.

 

Liposuction ile Hangi Bölgelerden Yağ Alınabilir?

Vücudun yağ olan her bölgesinden yağ alınabilir. En sık yağ alınan bölge karın bölgesidir, bel bölgesi, sırt bölgesi
Hanımlara, özellikle bacaklarda basen bölgelerinden yağ aldırma işlemini sıklıkla uygulanır. Erkeklerde ise karın ve bel çevresine liposuction yağ aldırma işlemi uygulanmaktadır. Prensip olarak liposuction vücudun yağ olan hemen her
bölgesine uygulanabilir ve bu uygulamada oran çok önemlidir. Vücudun konturu bozulmadan ve daha sonra sarkma olmaması gerekmektedir. Liposuction yağ aldırma işlemini mutlaka ve mutlaka bir estetik plastik cerrah yapmalıdır ve yine
mutlaka bir tam teşekküllü bir hastanede yapılmalıdır.

 

Liposuction Ameliyatından Sonra Tekrar Yağlanma ve Sarkma Olur Mu?

Bunu şöyle izah ediyoruz. Vücuttaki yağ hücresi hiçbir zaman artmaz. Mesela sizin vücudunuzun belli bölgelerinde 10 tane yağ hücreniz var hiçbir zaman 11 olmayacaktır. Sadece küçük bir topken daha büyük bir top haline dönecektir. Kilo aldığınızda yağ hücreleriniz şişmekte ve büyümektedir. Sayı olarak artmamaktadır. Eğer siz bu kişiden yeterli miktarda yağ aldıysanız ki yağ aldırma  ameliyatı ile yağ hücresi alınıyor. Bu kişiden az önce söylediğimiz gibi, 10 yağ hücresinden beşini aldığınızda geri kalan beş tane hücresi vücudunun şekillenmesine yettiyse baktığınızda kişide hedeflediğiniz şekle ulaştınız .Bu kişideki yağ hücrelerinin yarısını aldınız geri kalan diğer yağ hücreleri de kilo alabilir. Yani kilo aldığında eşit bir biçimde tüm vücudundan kilo alabilir. Eğer kişi diyete sadık kalırsa yağ alımı uygulanan kesim şeklini koruyacaktır.

 

Liposuction Estetik Ameliyatı Tekrarlanabilir Mi?

Liposuction yapılan bölgeler gerekli ise tekrardan yağ aldırma uygulaması gerçekleştirilebilir. Bu mümkün olan bir uygulamadır. Hastalar içerisinde  %10-%20 oranında daha önce başka bir hekim tarafından ameliyat yapılmış veya memnun kalınmamış bir sonuca ulaşmış bir hastaya tekrardan Yağ aldırma uygulaması gerçekleştirilir. Liposuction yapılmış bir bölgeye tekrardan ameliyat  yapılabilir ama bunun için aradan 5-6 ay geçmiş bir sürenin  olması gerekir.

 

Ameliyat Sonrası Ağrı Olur Mu?

Liposuction iki şekilde gerçekleştirilir. LOKAL ANESTEZİ ve GENEL ANESTEZİ.  Lokalden kasıt, sadece yağ alınacak bölgeyi uyuşturmamızdır. Hastanın çok yaygın ve çok fazla alınacak bölgesi var ise bu takdirde genel anestezide uygulanabilir. Korkan veya endişe eden hastalar genel anestezi altında gerçekleştirilir. Hastalar için son derece kolay ve rahat uygulama, güveli bir uygulamadır. Yağ aldırma ameliyatları günümüzde inanılmaz derecede güvenli diyebiliriz. Tecrübeli bir plastik cerrah tarafından gerçekleştiriliyor ise işlem endişe edilecek durum yoktur. Yağ aldırma ameliyatın’da kullanılan teknik hata neredeyse yok gibi.


6 Comments :

 1. Melis Aralık 12, 2019 at 7:24 pm

  merhaba,ben yurtdisinda kaliyorum ve liposuction yaptirmak istiyorum yardımcı olur musunuz?

  Reply
  1. admin Aralık 12, 2019 at 9:16 pm

   Melis hanım Liposuction ameliyatı için sizlerle detaylı bir görüşme gerçekleştirebilmek adına lütfen iletişim numaranızı bırakın. Sizi arayalım.

   Reply
 2. Zerrin Şubat 2, 2020 at 4:46 pm

  estetik ameliyat fiyatlarınız nedir

  Reply
 3. Meral Şubat 28, 2020 at 1:09 am

  Fiyat alabilir miyim?

  Reply
 4. Nergis Nisan 17, 2020 at 2:59 am

  Liposuction ameliyatı düşünüyorum. Yardımcı olur musunuz?

  Reply
 5. Pınar Haziran 18, 2020 at 6:47 am

  Fiyat alabilir miyim?

  Reply

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.