kulak-estetigi-otoplasti-ameliyati

Kulak estetiği operasyonları hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

KULAK ESTETİĞİ (OTOPLASTİ)

Kulak Estetiği Nedir?

Estetik operasyonlar gün geçtikçe çeşitlenmekte ve farklı alanlarda kullanım gerçekleştirilmektedir. Son dönemlerde yaygınlaşan ve birçok kişi tarafından talep gören kepçe kulak estetiği, kulağından sorun yaşayan kişileri problemlerinden büyük ölçüde kurtarmaktadır. Kulaklar genel olarak doğuştan şekil aldığı için, daha sonraki süreçlerden ve hareketlerden etkilenmemektedir. Bu nedenle de doğuştan kepçe şeklinde kulağa sahip olan kişiler, kepçe kulak estetiği ile sorunlarının ortadan kaldırılmasını sağlayabilmektedirler.

Estetik görüntü problemi yaşatan kepçe kulak, genel olarak kişinin öz güvenini etkilemektedir. Bu nedenle kepçe kulak estetiği uygulanmaya başladıktan sonra yoğun bir şekilde talep oluşmuştur. Kulaklar olması gerekenden daha açık olduğu takdirde teknolojik lazer yöntemi uygulanarak, sorun ortadan kaldırılabilmektedir. Bu sayede kepçe kulak estetiği kısa süreler içerisinde tamamlanmakta ve kişi istediği görüntüye kolaylıkla kavuşabilmektedir.

Operasyonun Avantajları Nelerdir?

Kulak estetiği, birçok avantajı olmasından dolayı çok sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir. Kişi, iyileşme sürecinde fazlasıyla rahat olacağı için kolay bir şekilde iyileşme süreci tamamlanabilmektedir. Dikişlerden dolayı veya neşter kullanımından dolayı kesik oluşturulmadığı için operasyon sırasında veyahut da sonrasında herhangi bir şekilde pansumana ihtiyaç duyulmamaktadır. Kişi işlem süresi boyunca kan kaybı yaşamadığı için, ekstra müdahaleye gerek duyulmamaktadır. Bu sayede kulak estetiği operasyonunda yapılan işlem genellikle yüzeysel olduğu için, geniş çevreler tarafından rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

Tıkla! Fiyat Al

Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Kulak estetiği yaparken çoğunlukla genel anestezi uygulanmaktadır. Fakat kişinin isteğine bağlı olarak bölgesel anestezi de uygulanabilmektedir. Kulak estetiği operasyonu ilk olarak kulağın arka kısmında açılan ufak bir kesik ile başlamaktadır. Kulağın açısının durumuna bağlı olarak işlem çeşitli şekillerde uygulanmaktadır. Duruma bağlı olarak, kıkırdak doku yumuşatılmaktadır.

Sadece kıkırdak değil, eğer kepçe olunmasına farklı şeyler sebep oluyor ise lazer yardımı ile bu bölgelere de işlem uygulanmaktadır. İşlem sonrasında kulağın doğru açı ile durması sağlanmaktadır. Kulak estetiği boyunca fazla miktarda olan dokular vücuttan alınacağı gibi, gereğinden fazla gelişen kısımlar da lazer ile eritilmektedir. Kulağa estetik bir şekilde açı verildikten sonra içeriden bölge geneline dikiş atılmaktadır. Dikiş atıldıktan sonra da lazerle tekrardan kesik oluşturularak, işlemin sonuna gelinmektedir.

İyileşme Süreci

Kulak estetiği operasyonu tamamlandıktan sonra bir takım hususlara dikkat etmek gerekmektedir. İşlemden sonra kulakların açılarını koruyabilmesi ve dikişlerin işlevini yerine getirilebilmesi için kulak çevresi sarılmaktadır. Bu sargı, yaklaşık olarak 1 hafta kalmaktadır. Fakat kontrollerde eğer yeterli geldiyse 4. günün sonunda da çıkarılabilmektedir.

Sargının alınmasından sonra kişiyi uzun bir süreç beklemektedir. Fakat bu süreç, işlem gören kişileri uğraşa sokmamaktadır. Sadece geceleri olmak üzere saç bandı takılmaktadır. Sargının alınmasından itibaren kişi yaklaşık 25 gün boyunca her gece saç bandı takmalıdır ve bu bant ile uyumalıdır. Bu sayede yapılan işlem sonrasında kulaklara verilen açı tamamen kalıcı bir hale gelmektedir.

Kulak estetiği (Otoplasti) ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

2 Comments :

 1. Derya A. Aralık 13, 2019 at 5:40 pm

  2 yıl önce sizde ameliyat oldum. Gözüm kapalı tavsiye ederim.

  Reply
  1. admin Aralık 15, 2019 at 11:04 am

   Derya hanım kıymetli yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Sevgiler.

   Reply

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.