kol-germe-kol-estetigi

Kol estetiği ameliyatları hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

KOL GERME AMELİYATI (KOL ESTETİĞİ)

Pazu derisi olarak bilinen, yani kol bölgesinin üst kısmında aşırı kilo kaybı ya da yaşın ilerlemesi kapsamında birtakım sarkma durumları ortaya çıkabilmektedir. Özellikle kısa kollu giysiler giyildiği zaman ya da kol yukarı doğru kaldırılmak istendiğinde, büyük bir rahatsızlık hissedilmekte ve sarkmaların ortaya çıkması ile öz güven kaybı da yaşanabilmektedir.

Özellikle yer çekiminin de etkisi ile birlikte belirli bir zaman kapsamında pazu derisi olan yerde, birtakım sarkmalar meydana gelir ve dokuda bozulmalar ortaya çıkar. Diğer yandan üst kolun arka ya da iç yüzey bölümünde meydana gelen bu sarkmalar, zamanla çok daha kötü bir duruma gelebilmektedir. Yarasa kol da denilen bu durumda  kol germe  ya da kol estetiği operasyonu için deri altı yağ dokusunun kalınlığı göz önüne almak suretiyle buna göre ne tür bir müdahalenin yapılması gerektiğine dair bir karar verilir. Hangi tür bir teknik üzerinde karar verilmiş ise kol germe ameliyatı son teknoloji yöntemler kapsamında gerçekleştirilir.

Tıkla! Fiyat Al

Kol Germe Ameliyatı Öncesi ve Süresi

Özellikle kol germe operasyonu öncesi mutlaka sigara ve alkol gibi tüketimlerden uzak durulmalı veya mümkün olduğu kadar azaltılmalıdır. Ayrıca doktor ile birlikte görüşülmeli ve önceden kolun hangi noktalarına müdahale edileceğine dair birtakım planlar yapılmalı ve aynı zamanda hastanın psikolojik ve fiziksel olarak buna hazır olup olmadığı noktasında da yine karar verilmelidir.

Tamamen sterilize edilmiş ameliyathane koşullarında gerçekleştiren kol germe ameliyatı genel anestezi kapsamında yapılabilmektedir. Ortalama 1,5 ya da 2 saat süreyle içerisinde tamamlanan kol germe operasyonu liposuction işlemi ile kombine edilebilir. Ancak genel anestezi kapsamında bu işlem gerçekleştirilmiş ise ertesi gün kişi hastaneden ayrılabilir. Tamamen düzgün, fit ve gergin bir kol görsel yakalama şansı elde edebilecek olan ve son teknoloji sistemlerin kullanıldığı kol germe ameliyatı sayesinde farklı yaşlardaki herkes rahatlıkla bu noktalardaki fazlalıklarından kurtulabilir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Yapılan kol germe operasyonundan iki gün sonra duş alınabilir. İlk dönemler bir elastik bandaj eşliğinde dolaşılmalı ve kol belli bir süre kapsamında yukarıda tutulmalıdır. Herhangi bir dikiş alımı gerçekleştirilmemekte birlikte, yaklaşık olarak 1 ay içerisinde aktif olarak spor yapmaya da başlanabilir. Ameliyat sonrası birtakım ufak izler kol germe ameliyatı işleminin yapıldığı noktada ortaya çıkabilir. Ancak estetik amaçlı gerçekleştirilen bu işlemin izi kol içerisinde kaldığından, dışarıdan bakıldığında görünmemektedir.

Kol çok fazla yukarı kaldırıp hareket ettirilmediği sürece pek fazla görünmez. En azından ameliyattan sonra bir hafta kadar sigara ya da alkol ve ağır ilaç çeşitleri mümkün olduğu kadar azaltılmalı ve eğer fırsat var ise tamamen bırakılmalıdır. İyileşme süreci tamamen sona erdikten sonra ise rahatlıkla tüm spor aktiviteleri gerçekleştirilebilir ve ağır işler yapılabilir. Teknolojik yöntemler kapsamında gerçekleştirilen bu operasyonlar neticesinde tamamen gergin ve düzgün bir kola sahip olma şansı elde edilebilir.

Kol germe ameliyatı (Kol Estetiği) hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

5 Comments :

 1. Tuncay Ocak 5, 2020 at 3:01 am

  Liposuction ameliyatı düşünüyorum. Yardımcı olur musunuz?

  Reply
  1. admin Ocak 6, 2020 at 9:39 am

   Merhabalar Tuncay bey. Şikayetçi olduğunuz bölgeleri görebilmemiz için lütfen whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçin.

   Reply
 2. Gülsüm Temmuz 24, 2020 at 12:27 am

  Saç ekimi fiyatı nedir?

  Reply
 3. Serhat Temmuz 28, 2020 at 6:13 pm

  Fiyat alabilir miyim?

  Reply
 4. Handan Ağustos 5, 2020 at 5:10 pm

  1 Yıl önce tüp mide ameliyatı oldum. Vücudumda sarkmalar var. Toplam bir fiyat verebilirmisiniz

  Reply

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.