kas-kaldirma-ameliyati

Kaş kaldırma ameliyatları hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

KAŞ KALDIRMA AMELİYATI

Kaş Kaldırma Nedir?

Estetik operasyonların birçoğu popülerliğini korumaktadır. Kaş kaldırma ameliyatı da bu operasyonların arasında yer almakta ve kısa sürmesi sayesinde geniş çevreler tarafından talep görmektedir. Çeşitli isimler ile anılan estetik operasyon, daha estetik ve güzel bir görünüm için tercih edilmektedir. Genellikle yaşlanmadan dolayı yapılan kaş kaldırma ameliyatı, kişilerin beklentisini tamamen karşılamaktadır. Alın bölgesinde yer alan kaslar zaman geçtikçe kendilerini bırakmakta ve gevşemektedirler. Bu gevşeme ile birlikte de kaş sarkmaktadır. Dolayısıyla da bazı kişiler kaş kaldırma ameliyatına alınarak, kaşlar kaldırılmakta ve eski haline getirilmektedir.

Kaşlar Neden Aşağı Sarkar?

Kaşların sarkmasının en büyük sebebi yaşlanmaktır. Kişi yaşlanmaya başladıkça vücudun farklı noktalarında yer alan kaslar yavaş yavaş işlevini kaybetmektedirler. Alın bölgesi de bu bölgeler arasında yer almaktadır. Alın genelinde yer alan ufak kas grupları zaman geçtikçe işlevini kaybetmekte ve gevşemektedir. Yer çekiminin de etki göstermesi ile birlikte kaşlara yukarıdan itme ve aşağıdan çekme şeklinde baskı yapılmaktadır. Oluşan baskı da kaşların sarkmasına sebep olmaktadır. Durumun çözüme kavuşturulabilmesi için de çoğu kişi tarafından kaş kaldırma ameliyatı yaptırılmaktadır. Yapılan ameliyat sonrasında kişilerin neredeyse tamamı beklediği sonucu almaktadırlar.

Tıkla! Fiyat Al

Ameliyat Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma ameliyatı, yatay kırışıklıkların azaltılması ile gerçekleştirilmektedir. Alın bölgesinde ve çevresinde yer alan gevşek kas gruplarında yapılan sıkılaştırma ile kaşlar eski haline dönebilmektedirler. Yapılan kaş kaldırma işlemleri sonrasında yüz genelinde gözüken yorgun ifade büyük ölçüde ortadan kalkmaktadır. İple kaş kaldırma işlemi yapılabildiği gibi, dolgu ve farklı medikal işlemler ile de kaşlar kaldırılabilmektedir. Fakat birçok kişi tarafından genellikle ip ile yapılan kaş kaldırma ameliyatı tercih edilmektedir.

İple yapılan işlemde ameliyata ihtiyaç duyulmamakta ve ameliyatsız bir şekilde problem çözülmektedir. Herhangi bir iz bırakmayan ip yöntemi, bandaj sarılmasına da gerek duymamaktadır. İyileşme süreci diğer yöntemlere göre oldukça kısadır ve işlem yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. Dolayısıyla kaş kaldırma operasyonuna girecek kişiler tarafından ip ile uygulanan yöntem tercih edilmekte ve acısız, ağrısız bir şekilde operasyon süreci tamamlanmaktadır.

İyileşme Süreci

 Kaş kaldırma operasyonu Türkiye genelinde yeni yeni bilinmeye başlamıştır. Estetik operasyonların sayısının artması ile birlikte kaşların kaldırması için de hizmet verilmiş ve binlerce kişi tarafından verilen hizmete talep oluşmuştur. Kaş kaldırma operasyonuna girildikten sonra diğer estetik operasyonlardan farklı olarak kişi direkt olarak günlük yaşantısına dönebilmektedir.

Operasyon boyunca uygulanan işlemler vücudu yormamakta ve alın çevresine herhangi bir şekilde zarar vermemektedir. Bu nedenle göz çevresinde kırışıklık olan kişilerin kaş kaldırma operasyonu ile bu kırışıklıkları da ortadan kaldırılmaktadır. 15-20 dakika süren ip yöntemi ile kişi operasyon biter bitmez günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Dolgu ve medikal yöntemleri de kişinin tercihine bırakılmakla beraber, uzmanlar tarafından daha basit bir yöntem olduğu için genellikle ip ile gerçekleştirilen operasyonlar tercih edilmektedir.

Kaş kaldırma ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

4 Comments :

 1. Serdar Aralık 15, 2019 at 9:05 pm

  fiyat?

  Reply
  1. admin Aralık 18, 2019 at 10:29 am

   Serdar bey merhaba. Kaş kaldırma ameliyatı fiyatları için lütfen web sayfamızda bulunan talep formlarını ya da whatsapp iletişim butonlarını kullanarak bizimle iletişime geçin. Yardımcı olalım.

   Reply
 2. Nesrin Ocak 13, 2020 at 8:02 am

  Yurtdışında yaşıyorum konaklama ve transfer sağlıyor musunuz?

  Reply
  1. admin Ocak 21, 2020 at 8:18 pm

   Merhaba Nesrin hanım. Yurtdışından gelen ziyaretçilerimiz için konaklama ve transferi hizmeti sağlamaktayız.

   Reply

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.