jinekomasti-ameliyati

Jinekomasti ameliyatı hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

JİNEKOMASTİ AMELİYATI (ERKEKLERDE MEME BÜYÜMESİ)

Göğüs problemlerinin genellikle kadınlarda olmasına rağmen erkeklerde de Jinekomasti adı verilen göğüs problemi yaşanabilmektedir. Erkekte bulunan göğüslerin, kadınlarda bulunan meme dokusunda olduğu gibi gelişme göstermesi Jinekomasti olarak adlandırılmaktadır. Erkek göğsünün kadınsı bir hâl alması, görüntü açısından büyük problem teşkil ettiği için tedavi edilmesi gerekmektedir. Bunun için de çoğunlukla Jinekomasti ameliyatı yapılmaktadır.

Jinekomasti çeşitli ilaçların etkisi ile ortaya çıkabilmektedir. Karaciğerde meydana gelen rahatsızlıklar, siroz, yoğun uyuşturucu kullanımı veya kanser çeşitleri Jinekomasti ’nin meydana gelmesine sebep olmaktadır. Genellikle genetik sebeplerden dolayı ortaya çıkan problem Jinekomasti ameliyatı ile kolaylıkla tedavi edilebilmektedir. Bu nedenle sorun yaşayan kişiler direkt olarak estetik cerrahlar ile iletişime geçerek problemlerinden kurtulabilmektedirler.

Jinekomasti Sebepleri Nelerdir?

Jinekomasti hastalığının çok sayıda sebebi bulunmaktadır. Erkeklerin %90-%95’inde bu sorun kendiliğinden geçmektedir. Fakat bazı durumlarda ameliyat olunmadan sorundan kurtulamamaktadırlar. Dolayısıyla Jinekomasti ameliyatı ile problem tamamen ortadan kalkmaktadır. Çoğunlukla sık sık kilo alıp veren kişilerde göğüs büyümesi gerçekleşmektedir. Herhangi bir şey yapılmıyor olsa bile, genetik bir problemden dolayı Jinekomasti hastalığına yakalanmak mümkündür. Bu ve buna benzer durumların tamamında ameliyat olunarak, kısa süreler içerisinde sorundan kurtulmakta gerekmektedir.

Tıkla! Fiyat Al

Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Jinekomasti ameliyatı oldukça basit bir süreçten oluşmaktadır. Sedasyon anestezi uygulanabileceği gibi kişiye genel anestezi de uygulanabilmektedir. Çoğunlukla liposuction yöntemi uygulandığı için eğer Liposuction yapılacak ise sedasyon anestezisi uygulanmaktadır. Jinekomasti ameliyatı boyunca kullanılan ekipmanlar sayesinde Liposuction yöntemi uygulanmakta ve göğüslerde yer alan yağ dokuları eritilerek, vakumlanmaktadır. Bu sayede vücuttan dışarı atılabilmektedir. Dolayısıyla kısa süreler içerisinde Jinekomasti sorunu çözüme kavuşturulmaktadır.

Jinekomasti ameliyatı yaklaşık olarak 1 saatlik bir operasyondur. Operasyon başladığında Liposuction sayesinde göğüslerdeki şişkinliklerin tamamı düzeltilebilmektedir. Ufak kesiklerin açılmasının ardından elektronik malzemeler bu kesiklerden içeriye sokularak yağlar tamamen eritilmektedir. Bu sayede kişinin rahatsız olduğu problem kısa süreler içerisinde ortadan kaldırılmaktadır.

Jinekomasti ameliyatında genel anestezi pek tercih edilmemektedir. Çünkü ameliyat oldukça kısa sürmektedir. Ameliyatı gerçekleştiren doktorlar tarafından çoğunlukla bölgesel anestezi tercih edilmektedir. Dolayısıyla kişi kendinde iken işlem kısa süreler içerisinde bitirilmektedir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Jinekomasti ameliyatı bittikten sonra bir miktar kanama meydana gelebilmektedir. Bu kanamanın olmaması için operasyon sonrasında kesiğin olduğu yere baskı yapılmaktadır. Daha sonradan da kesik sarılmaktadır. Bu sargı yaklaşık olarak 3 gün kalmaktadır. Sargı açıldığında da hasta tamamen kendisine gelmektedir. Yara kapatılırken çoğunlukla eriyen dikiş atılmaktadır. Dolayısıyla dikişler yeteri kaldıktan sonra ufak bir operasyona gerek duyulmadan kendiliğinden kaybolmaktadırlar. Liposuction yönteminde dren kullanıldığı için hastaların ameliyat süreci boyunca konforu bir hayli artmaktadır.

Ameliyat tamamlandıktan sonra da ilk 1 hafta bir takım şişkinlikler meydana gelmektedir. Bu şişkinlikler 1 ay içerisinde ortadan kaybolmaktadırlar. 3 ay kadar da yer yer sertlikler meydana gelebilmektedirler. Korsenin düzenli olarak giyilmesinin ardından bu sertlikler de direkt olarak kaybolmaktadır.

Jinekomasti ameliyatları hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

2 Comments :

  1. Pınar Temmuz 28, 2020 at 5:02 pm

    Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme fiyatı nedir?

    Reply
  2. Aytaç Eylül 8, 2020 at 9:42 am

    Yüzümdeki kırışıklıklara yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum fiyatı nedir?

    Reply

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.