goz-kapagi-estetigi-blefaroplasti

Göz kapağı estetiği (Blefaroplasti) hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ (BLEFAROPLASTİ)

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

30’lu yaşlara gelene kadar yüz sürekli olarak gerginliğini korumaktadır. Fakat yaş 30’u geçtikten sonra yüz kısımlarında sürekli olarak ortaya çıkmaktadır ve göz kapağı düşüklüğü gibi çeşitli estetik problemler meydana gelmektedir. Bu ve buna benzer durumlarda da çeşitli estetik yöntemler kullanılarak, estetik görünüm sorunları çözüme kavuşturulmaktadır.

Alt ve üst göz kapağının derisinde meydana gelen bollaşma, bölge genelinde kırışıklığa sebep olmaktadır. 50’li yaşları geçen kişilerin vücudunun genelinde sarkmalar başladığı için de göz kapağı düşüklüğü yaşı ilerlemiş kişilerde daha sık görülmektedir. Gözün altında yer alan çukurcuktaki yağ yatıkçıları da daha belirgin bir hale gelmektedir. Genellikle 50’li yaşlardan sonra gerçekleşiyor olsa da, genetik özelliklere bağlı olarak daha erken yaşlarda da göz kapağı düşüklüğü meydana gelebilmektedir.

Tıkla! Fiyat Al

Ameliyat Nasıl Yapılır?

Ameliyat iki farklı şekilde gerçekleştirilmektedir. Üst göz kapağı ve alt göz kapağında birbirinden farklı şekillerde işlem uygulanmaktadır. Üst göz kapağında hasta lokal anestezi ile hissizleştirilmektedir. Yaklaşık 1 saatlik süren operasyonda yapılan çizimler ile göz kapağı estetiği işleminin ne miktarda yapılacağına karar verilmektedir. Bir miktar derinin göz çevresinden çıkartılması, üst göz kapağının daha gergin gözükmesini sağlamaktadır. Göz kapaklarının altında yer alan yağ yastıkçıkları bazı kişilerde fazlasıyla belirgindir. Bu nedenle göz kapağı estetiği operasyonunda bu yastıkçıklar da küçültülebilmektedir.

Alt göz kapağında da daha farklı işlemler uygulanmaktadır. Alt göz kapağı düşüklüğü, bir miktar derinin alınması ve az miktarda kasın da kaldırılması ile sorun teşkil etmemektedir. Yağ yastıkçıklarının oranları fazla olduğu zaman, azaltmaya gidilmektedir. Fakat çoğunlukla bu işleme ihtiyaç duyulmamaktadır. Oldukça nadir rastlanılmaktadır. Göz çevresinde meydana gelen çöküntüler göz kapağı estetiği yöntemi ile de giderilebilmektedir.

Yanakların kaldırılması veyahut da yağ yatıkçıklarının bölge geneline yayılması ile çöküntü giderilebilmektedir. Eğer bu değişim yetersiz kalırsa, yağ enjeksiyonu adı verilen yöntem de uygulanabilmektedir. Ek bir işlem yapılmaz ise ameliyatın süresi 2 saattir. Daha farklı işlemler yapılır ise süre 4 saate kadar uzayabilmektedir. Yapılan göz kapağı estetiği sonrasında kişi istediği görüntüye kavuşabilmekte ve estetik görüntüden yoksun olan göz çevresi yaşın ilerlemiş olmasına rağmen eski haline döndürülebilmektedir.

İyileşme Süreci

Ameliyat tamamlandıktan sonra göz kapaklarının örtülmesini sağlayan bantlar kullanılmaktadır. Fakat göz kapağı estetiği işleminde kullanılan bantlar kişinin görmesini engellememektedir. Soğuk cisim ile göz çevresine yapılan uygulamalar ödemi kontrol etmek amaçlıdır. Alınan çeşitli önlemlere rağmen göz çevresinde çeşitli şişlikler meydana gelebilmektedir.

İlk aşamada bu şişlikler gideriliyor olsa da ilk 2 gün sık sık bu durum ile karşılaşmak mümkündür. 3. günün sonrasında da göz çevresinde meydana gelen şişlikler kendiliğinden geçmeye başlamaktadır. İşlemin tamamlanmasının ardından 6 ay boyunca dikkatli bir şekilde hareket edilmelidir. Ağır sporlardan, saunadan ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Bu 6 haftalık süreç tamamlandığında kişi günlük hayatına rahatlıkla dönebilmektedir.

Göz kapağı estetiği (Blefaroplasti) ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

1 Comment :

  1. Nilay Temmuz 26, 2020 at 3:16 pm

    Yüzümdeki kırışıklıklara yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum fiyatı nedir?

    Reply

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.