cene-estetigi-ameliyati

Çene estetiği operasyonları hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

ÇENE ESTETİĞİ

Vücut genelinde çok sayıda estetik operasyon gerçekleştirilebilmektedir. Yüzde yapılan operasyonların sayısı daha fazla olduğu için, yüzün farklı kısımlarında işlem gerçekleştirilebilmektedir. Çene estetiği de yüzde gerçekleştirilen estetik operasyonlardan birisidir. Çenenin kısaltılması veyahut da uzatılması işlemlerinin tamamı estetik operasyon içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Çene protezi kullanılarak kısa olduğu düşünülen çeneler uzatılabileceği gibi, gereğinden fazla uzun olan ve estetik görünümü bozan çeneler de kısaltılabilmekte ve küçültülebilmektedir. Tamamen estetik görünüme sahip olunabilmesi amacı ile yapılan işlem, Türkiye’de yeni yeni yaygınlaşmaya başlamıştır ve kısa süreler içerisinde çok sayıda kişi tarafından talep görmüştür.

Tıkla! Fiyat Al

Çene Estetiği Nasıl Yapılır?

Çene estetiği adı verilen operasyon, çenelerin görünümünü değiştirmek amacı ile yapılmaktadır. Fakat bu değiştirme süreci boyunca değişim çok fazla olmamaktadır. Eğer büyük ölçüde değişim gerçekleştirilseydi, çene muhtemelen doğal durmayacaktı. Bu nedenle de doğal ve estetik bir görünüm için çene protezi kullanılarak işlem yapılmaktadır.

Çenenin kısaltılması için ağız içerisinde ufak kesikler açılmaktadır. Çene estetiği boyunca genel anestezi kullanıldığı için kişi herhangi bir şekilde ağrı, sızı hissetmemektedir. Ameliyathanede ve steril ortamda gerçekleştirilen işlem sonrasında kişi kısa bir süre sonra boyunca yediklerine dikkat etmelidir. İlk 1 ay sürekli olarak kontrol edilen kişi, 1 ay sonra tamamen özgür bir şekilde aktivitelerini gerçekleştirip, sosyal yaşantısına geri dönebilmektedir.

Çenenin büyütülmesi için de çene protezi kullanılmaktadır. Bazı kişiler çenelerinin küçüklüğünden fazlasıyla şikayetçidirler. Bu nedenle de yakın tarihlerde geliştirilen yöntem kullanılarak her türlü çene problemi çözüme kavuşturulabilmektedir. Proteze ek olarak çeşitli silikon ve dolgu ürünleri ile de çene doldurulabilmektedir. Fakat ameliyat boyunca yapılacak olan işlemleri çoğunlukla tedavi görecek kişinin çenesinin yapısı belirlemektedir. Yapıya göre de işlem uygulanacağı için, daha tatmin edici sonuçlar alınabilmektedir. Bu sayede çenesinin görüntüsünden şikayetçi olan kişilerin beklentisi büyük ölçüde karşılanabilmektedir.

İyileşme Süreci

Çene estetiği, diğer birçok estetik operasyona göre daha uğraştırıcıdır ve daha meşakkatli bir süreçten oluşmaktadır. Bu nedenle de operasyona giren kişiler, işlem sonrasında yaklaşık olarak 2 gün boyunca hastanede tutulmaktadır. 2 günün sonrasında da taburcu edilmektedirler. Taburcu edilmesinden sonra da kişi ilk 2-3 gün boyunca genellikle sıvı yiyecekler tüketmektedirler. Ağzın çok fazla hareket etmemesi gerektiği için, buna göre yönlendirmeler yapılmaktadır.

Ameliyat tamamlandıktan sonra kişi gündelik yaşantısına direkt olarak dönebilmektedir. Tek çene ameliyatlarından farklı olarak, çift çene ameliyatlarında da iyileşme süreci ortalama olarak 2 haftadır. Kullanılan çene protezi, tamamen işlevini yerine getirebilmesi amacı ile bu süre boyunca kişi sürekli olarak kontrol edilmektedir. Operasyon tamamlandıktan sonra dişler herhangi bir şekilde birbirine bağlanmamaktadır. Bu durum, cerrahtan cerraha göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu aşamadan sonra 2 haftalık iyileşme süreci tamamlandıktan sonra kişi dilediği gibi hareket edebilmekte ve istediği besinleri rahatlıkla tüketebilmektedir.

Çene estetiği ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

2 Comments :

  1. Nurşen Nisan 28, 2020 at 12:57 pm

    Yüz germe ameliyatı önce ve sonra fotoğrafı görebilir miyim?

    Reply
  2. Ahmet Ağustos 15, 2020 at 7:09 am

    Kaş kaldırma yapıyor musunuz?

    Reply

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.