alin-germe-ameliyati

Alın germe ameliyatı hakkında merak ettikleriniz ya da sorularınız mı var?

ALIN GERME AMELİYATI

Alın Germe Ameliyatı Nedir?

Yüzün her bölgesinde olduğu gibi, alında da zaman geçtikçe kırışmalar meydana gelebilmektedir. Alında bulunan enine çizgiler, arttıkça kişi alın germe ameliyatı gibi çeşitli estetik yöntemlere başvurmaktadır. Bu sayede rahatsız olduğu detayları ortadan kaldırabilmektedir.

Alında oluşan yatay çizgiler kimi zaman dikey bir hâl de alabilmektedir. Dikey çizgiler kaşların arasından aşağı iner ve yüzde sarkmalara sebep olur. Bu nedenle alın germe ameliyatı yapılarak bu tür estetik görünüm problemlerinden kurtulmak mümkündür. Beslenmenin kötü yapılması, gereğinden ve normalden fazla sigara tüketilmesi, yaşam tarzının ve uyku düzeninin düzenli olmaması, hava kirliliğinin yoğun olduğu bölgelerde yaşamak ve de cilt bakımlarının yapılmaması kırışıklıkların oluşmasına veya hızlı bir şekilde ilerlemesine sebep olmaktadır. Bu tür hususlara dikkat edildiğinde kişide büyük oranda kırışıklık meydana gelmemektedir.

Kimlere Uygulanır?

Alında meydana gelen kırışıklıklar genellikle vücudun kendini bırakmaya başladığı dönemlerde oluşmaktadır. Dolayısıyla 30-35 yaş sonrasında kaslar yavaş yavaş işlevini yitirdiği için bu dönemlerden sonra daha çok alın germe ameliyatına talep oluşmaktadır. Oluşan talep dolayısıyla da binlerce kişi bu hizmetten faydalanmakta ve estetik sorunlarından kurtulmaktadırlar.

Alın germe ameliyatı, kırışıklıkları büyük ölçüde yok etmektedir. Gözlerin üzerine düşen kaşları kaldırarak, daha canlı ve genç bir şekilde bakılabilmektedir. Gözlerin yanlarında yer alan kırışıklıklar da alın germe ameliyatı ile ufak bir miktar alınabilmektedir. Bu sayede yüz çevresinde genel bir estetik operasyon yapılmış olur. Eğer kişinin kırışıklığı fazla ise, deri alınması yöntemi kullanılmaktadır. Alın germe operasyonuna başlamadan önce miktar belirlenmektedir. Bu sayede deri alınarak, alnın gerginleştirilmesi yapılmaktadır. Alın germe ameliyatları genellikle yüz germe operasyonları ile birlikte uygulanır.

Tıkla! Fiyat Al

Nasıl Yapılır?

Alın germe ameliyatı boyunca endoskopik yöntemler de kullanılabilmektedir. Deri alınması gerekmediği zaman saçlı deriden 2-3 santimetrelik kesikler açılarak da benzer sonuçlar elde edilebilmektedir. Genel olarak alın germe ameliyatında bu yöntem tercih edilmektedir. Ameliyat sonrasında da hasta iyileşme sürecini daha hızlı tamamlayabildiği için hastalar tarafından da endoskopik yöntemlere talep oluşmaktadır. Genel anestezi ile yapılan alın germe ameliyatı yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. İşlem bittikten sonra kişinin hastaneden çıkarak eve gitmesi mümkündür. Hemen taburcu edilmektedir. Alın germe ameliyatında kullanılan sargılar da 2 gün sonra çıkartılabilmektedir.

İyileşme Süreci

Ameliyat bittikten sonra ilk dönemler diğer estetik operasyonlara göre bir hayli rahat geçmektedir. Alın genelinde ve eğer gözlerde işlem yapıldıysa göz çevresinde kızarmalar veyahut da morluklar meydana gelebilmektedir. Bölge genelinde hissedilen uyuşukluklar 1-1.5 hafta içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Sargı ile ağrıyan yerler sarılmaktadır ve ağrıması engellenmektedir. Kullanılan sargı da 2. gün çıkartılabilmektedir.

Genel kontroller tamamlandıktan sonra da saçlar yıkanabilir. Kullanılan dikişler de ameliyatın üzerinden 1 hafta geçtikten sonra alınmaktadır. Dikişler alındıktan sonra da kişi normal yaşantısına geri dönebilmektedir. Fakat 2 ay boyunca ağır sporlar ve işler yapılmamalıdır. 2 ay sonrasında herhangi bir şekilde hareket kısıtlaması bulunmamaktadır.

Alın germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz

Adınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
E-Posta
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Soyadınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon( Lütfen ülke kodunuzu belirtin!)
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Hangi konu hakkında bilgi almak istemiştiniz?
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

1 Comment :

  1. Durmuş Haziran 27, 2020 at 10:28 pm

    Kaş kaldırma yapıyor musunuz?

    Reply

Bir cevap yazın :

* Your email address will not be published.